Boncuk ile Peçete Halkası Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Boncuk ile peçete halkası nasıl yapılır? bunu öğrenmek isterseniz yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. Peçete halkası ya da peçete yüzüğü olarak bilinen halka şeklindeki aksesuarlar sayesinde yemek masasının şıklığı tamamlanmaktadır. Sevdikleriniz için özenle kurduğunuz yemek masasında kendi tasarladığınız peçete süsleri kullanmak isterseniz bunun için uygulayabileceğiniz en pratik yöntemi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Boncuk ile Peçete Halkası Nasıl Yapılır?

Evde boncuk ile peçete halkası yapmak oldukça kolaydır. Boncukları bir ipe geçirerek kısa sürede çok güzel peçete halkaları yapabilirsiniz. Böyle bir çalışma yapacağınız zaman esnek ve şeffaf olan misina ipini kullanabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız tasarım hem şık hem de dayanıklı olacaktır. Misina ipini iğne kullanmadan boncukların deliğinden rahatlıkla geçirebilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan boncuklar varsa bunları peçete yüzüğü yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Boncuk
  • Misina ipi
  • Makas

Bunların dışında boncukların arasına takmak için delikli süs aksesuarları da kullanılabilir.  Peçete halkası yapımı için kullanılacak olan boncuk sayısı yapılan tasarıma göre değişebilir.

Boncuk ile Peçete Halkası Yapımı

Uygulamanın yapımında her çeşit boncuk kullanılabilir. Şık bir tasarım oluşturmak isterseniz inci görünümlü boncuklar kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise peçete halkası yapımına başlayabilirsiniz.

  • Boncukları misina ipine geçirmeye başlamadan önce nasıl bir tasarım yapacağınızı belirlemeniz gerekiyor.
  • Bu konuda uygulayabileceğiniz en kolay yöntem misina ipine aynı ya da farklı renkte boncukları geçirmektir.
  • Daha şık görünen peçete yüzüğü yapmak için boncukların arasına ya da tam ortaya parlak ya da küçük bir sallantılı süs takabilirsiniz.
  • Peçeteliği tekli halka yerine 2 kere dolayarak kullanmayı düşünüyorsanız misina ipini normalden biraz daha uzun tutmalısınız.
  • İpe yeterli sayıda boncuk geçirdikten sonra bunun ucunu makas ile kesin ve birkaç kere düğüm atın.

Tüm bu aşamalardan sonra boncuklu peçete halkası yapımı tamamdır. Bu şekilde 6’lı ya da 12’li takımlar yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda boncuk ile peçete halkası yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Tuvalet kağıdı rulosu ve hasır ip ile peçete halkası yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız evde kolay peçete halkası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Görsel kaynak: www.pratikhanem.com

Boncuk ile Peçete Halkası Yapımı Resimli Anlatım
Boncuk ile Peçete Halkası Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial