Bez Ayakkabıyı Dantelle Süslemek
Sosyal medyada paylaş

Bez ayakkabıyı dantelle süslemek resimli anlatım sayesinde isteyen herkes evde eski ayakkabılarını yenileyebilir. Son dönemlerde bez ayakkabılar farklı şekillerde süslenerek yenilenmektedir. Ayakkabı yenilemek için uygulanan yöntemlerden başlıcaları bunları boyamak ya da parlak taşlar yapıştırarak süslemektir. Bunların dışında bez ayakkabıyı dantel kumaş ile de süslemeniz mümkün. Az sonra bahsedeceğimiz pratik yöntemi uygulayarak bez ayakkabınıza daha şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Beyaz bir bez ayakkabıyı, beyaz dantel ile süsleyerek gelin ayakkabısı olarak bile kullanabilirsiniz. Yine aynı şekilde özel günlerde abiye kıyafetlerin altına giyebileceğiniz şık dantel kaplamalı ayakkabılar da yapmanız mümkün. Eski bez ayakkabınızı dantelle süsleyerek yenilemek isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 çift bez ayakkabı
  • İstediğiniz renkte dantel kumaş
  • Beyaz tutkal
  • Fırça
  • Makas

Tüm beyaz ya da siyah renkli bez ayakkabılarınızı yenilemek için bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Bez Ayakkabı Nasıl Dantelle Süslenir?

Bez ayakkabı süslemek için elinizdeki dantel kumaşları kullanabilirsiniz. İsterseniz aynı dantel kumaşından çiçekler yaparak bunları da ayakkabıyı süslemek için kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda şık görünümü ile dikkat çeken bir ayakkabıya sahip olabilirsiniz. Uygulamayı yapmaya başlamadan önce bez ayakkabıyı yıkayarak temizlemeli ve kuruduktan sonra çalışmayı yapmaya geçmelisiniz.

  • İlk olarak dantel kumaşı bez ayakkabının üzerine yerleştirin ve kenarlarından pay bırakarak, bez ayakkabıya uygun boyutta kesin. Diğer ayakkabıya da aynı şekilde dantel kumaş hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Önce bez ayakkabılardan birinin üzerine bir miktar beyaz tutkal dökün ve bunu fırça yardımı ile yaydırın. Sonrasında dantel kumaşı yapışkanın üzerine hafifçe bastırarak kumaşın ayakkabıya yapışmasını sağlayın.
  • Makas ile dikkatli bir şekilde dantel kumaşın fazlalık yerlerini kesin. Kenarlarda açıklık kaldıysa buralara da tutkal sürerek yapıştırın.
  • Diğer bez ayakkabıya da aynı yöntemi uyguladıktan sonra ayakkabı süslemesi yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu pratik uygulama sayesinde kendinizin ya da kızınızın bez ayakkabılarını daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Siz de evde bez ayakkabı yenilemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, bez ayakkabıyı dantelle süslemek resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Bez Ayakkabıyı Dantelle Süslemek
Bez Ayakkabıyı Dantelle Süslemek

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial