Beyaz Dantelden Renkli Dekoratif Kase Yapımı

Beyaz Dantelden Renkli Dekoratif Kase Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Beyaz dantelden renkli dekoratif kase yapımı evdeki eski dantelleri değerlendirmek için yapabileceğiniz çok pratik bir uygulamadır. Sizlerle daha önceden de dantelden kase yapımı ile ilgili farklı kendin yap çalışmaları paylaşmıştık. Dantel dekorasyonda sık kullanılan bir parça olduğu için biz de bugün sizlerle dantelden dekoratif kase yapımını ile ilgili bir örnek proje paylaşmak istiyoruz. Bu konuda yapılan çoğu çalışmada beyaz dantel kullanılsa da, renkli dekoratif kase yapmak isteyenler olabileceğini düşündük. İstediğiniz renk ve boyutta çok güzel bir dantel kase yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

Dantelden Dekoratif Kase Nasıl Yapılır
  • Kullanmadığınız eski bir dantel
  • Balon
  • Şeffaf tutkal
  • İğne
  • İstediğiniz renkte bir kumaş boyası

Beyaz Dantel Nasıl Boyanır?

Beyaz dantelden renkli dekoratif kase yapmak için ilk olarak danteli boyamak gerekiyor. Kumaş boyasını üzerindeki talimata göre hazırladıktan sonra danteli bunun içine koyun. Arada bir karıştırarak 45 dakika bu şekilde bekletin. Sürenin sonunda danteli güzelce durulayın ve kuruması için bir süre bekletin.

Dantelden Dekoratif Kase Yapımı

Boyadığınız dantel kuruduktan sonra renkli dantelden kase yapımı uygulamasına geçebilirsiniz.

  • Bir kasenin içine tutkalı dökün. Sonrasında renkli danteli tutkal döktüğünüz kasenin içine alın ve her yerini dikkatli bir şekilde tutkala bulayın.
  • Balonu şişirin ve üzerine danteli iyice gerdirerek yerleştirin.
  • Oda sıcaklığında 1 gün bu şekilde beklettikten sonra bir iğne yardımı ile balonu patlatın.
  • Balon parçalarını güzelce temizledikten sonra renkli dekoratif kase kullanıma hazırdır.

Bu uygulamayı yaparken balon yerine kase de kullanabilirsiniz. Eğer kase kullanacaksanız ilk önce kaseyi streç film ile sarın. Daha sonra bunun üzerine tutkala batırdığınız danteli yerleştirin. İsterseniz danteli hiç boyamadan beyaz olarak da kullanabilirsiniz. O zaman tek yapmanız gereken danteli kasenin içindeki tutkala batırmak ve balonu şişirerek danteli bunun üzerine güzelce yerleştirip kurumasını beklemek. Kuruduktan sonra balonu söndürüp dantel kaseyi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Elinizdeki eski danteli dekoratif kase yaparak değerlendirmek isterseniz aşağıda paylaştığımız beyaz dantelden renkli dekoratif kase yapımı resimli anlatım uygulamayı yaparken işinizi kolaylaştırabilir. Elinizde renkli dantel bulunuyorsa hiç boyamakla uğraşmadan bunu doğrudan tutkallayarak uygulamayı yapmanız mümkün. Bu yöntemi kullanarak farklı boyutlarda birçok dantelden kase yapabilirsiniz. Bu kaseleri evinizde dekor amaçlı kullanabileceğiniz gibi takılarınızı içine koyarak da farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz.

Beyaz Dantelden Dekoratif Kase Yapımı Resimli Anlatım
Beyaz Dantelden Dekoratif Kase Yapımı Resimli Anlatım
Beyaz Dantelden Renkli Dekoratif Kase Yapımı
Beyaz Dantelden Renkli Dekoratif Kase Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial