Bebekli Kalem Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle çok kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çocuklar kalem süsü kullanmayı sevdikleri için onlara çeşit çeşit süsler alırız. Bu tür süsleri dışarıdan almak yerine evde kendinizde yapabilirsiniz. Kendin yap kategorimizde bu tür örnek çalışmalar bulabilirsiniz. Bugün de farklı bir örnek çalışma paylaşmak istiyoruz. Kızınızın küçük oyuncak bebeğini sevimli bir kalem süsüne dönüştürebilirsiniz. Size anlatacağımız kolay yöntemi denemek isterseniz bebekli kalem süsü yapımı hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Bebekli Kalem Süsü Yapımı

Evde kalem süsü yapmak istiyor fakat el becerinize güvenmiyorsanız çocuğunuzun oyuncak bebeğini kullanabilirsiniz. Baş kısmı çıkabilen küçük bir bebek bu konuda işinizi görecektir. Yapıştırıcı ve başka hiçbir malzeme kullanmadan kolayca uygulamayı yapabilirsiniz. Bu tarz bir malzeme çocukların çok hoşuna gidecektir. Evde bebekli kalem süsü yapmak için kullanacağınız bebeğin boyun kısmındaki boşluğun kaleme uygun olması gerekmektedir. Bu şekilde yapıştırıcı kullanmadan başı kaleme kolaylıkla takabilirsiniz. Bunun için küçük bebekleri tercih ediyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Küçük bir oyuncak bebek
  • Pipet
  • Makas

Bebekli Kalem Süsü Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede bebekli kalem süsü yapabilirsiniz.

  • İlk olarak bebeğin başını gövdesinden ayırın.
  • Daha sonra bir pipetten makas yardımı ile uygun boyutta parça kesin.
Bebekli Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Bebekli Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
  • Kestiğiniz bu parçayı kalemin üst kısmına geçirin.
  • Son olarak bebeğin başını kaleme geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra bebekli kalem süsü yapımı tamadır. Çocuğunuz kalemi hemen kullanmaya başlayabilir. Yazımızda anlattığımız yöntem sayesinde çocuğunuz için özel tasarım, sevimli bir kalem süsü yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirler. Evde kalem süsü tasarlamayı seviyorsanız barbie kalem süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial