Bebek Odası için Örgü Sarkaç Süs Modelleri

Bebek Odası için Örgü Sarkaç Süs Modelleri
Sosyal medyada paylaş

Bebek odası için örgü sarkaç süs modelleri ile bebeğinizin odasını daha sevimli bir hale getirebilirsiniz. Bebek odasında kapı süsü, duvar süsü ve sarkaç süs modelleri sıkça kullanılmaktadır. Bu farklı figürlerden oluşan rengarenk süsler sevimli görünümleri ile bebek odasını daha güzel bir hale getirir. Bebek odalarında kullanılan diğer eşyalar gibi dekoratif süsler de sağlıklı ürünler olmalıdır. Bu nedenle el becerisine güvenen bayanlar çocuklarının odasına kendileri dekoratif süsler yapmaktalar. Bu konuda en çok uygulanan çalışma ise örgü sarkaç süsler olmaktadır. Rengarenk ipler kullanılarak yapılan sarkaç süsler bebek beşiklerine takılarak harika bir görünüm oluşturmaktadır. Siz de bebeğinizin odasını daha şık bir hale getirmek için örgü sarkaç süs yapmak isterseniz konu hakkındaki detayları ve en güzel örgü sarkaç süs modellerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bebek Odasına Örgü Sarkaç Süs Nasıl Yapılır?

Bebek odası için genelde tığ işi örgü sarkaç süs modelleri kullanılmaktadır. Bu tür çalışmalarda amigurumi örgü tekniği öncelikli tercihler arasındadır. Siz de evde bebek odası için güzel bir sarkaç süs yapmayı düşünüyorsanız amigurumi oyuncak modelleri hakkında hazırladığımız galeriye göz atabilirsiniz. Galerideki amigurumi tekniği ile yapılmış örgü oyuncaklardan beğendiklerinizi daha küçük olarak örerek, bunu sarkaç süs yapmak için kullanabilirsiniz. Amigurumi yerine normal tığ işi ya da şiş ile de örgü sarkaç süs yapmanız mümkün. Bunun için tığ ya da şiş ile küçük figürler örmeniz ve sonrasında bunları sarkaca geçirmeniz yeterli. Kız ve erkek çocuklar için yapabileceğiniz çok güzel örgü sarkaç süs modelleri bulunmaktadır. Bu konuda kendinize güveniyorsanız, kendi özel tasarımınızı da oluşturabilirsiniz.

Bebek odası için örgü sarkaç süs yaparken kedi, köpek ve tavşan gibi hayvan figürleri kullanabilirsiniz. İsterseniz güneş, ay ve bulut gibi farklı tasarımlar da tercih edebilirsiniz. Örgü sarkaç süs yapımı için bebek odasının dekoruna uygun bir renk tercihi yaparak çocuğunuzun odasını daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Bebeklerin beşiğinin üst tarafına takılan sarkaç süsler onların çok hoşuna gittiği için siz de çocuğunuzun beğeneceği sevimli bir sarkaç süs yapmayı deneyebilirsiniz.

Örgü Sarkaç Süs Modelleri

Örgü sarkaç süs modelleri tek renk ip ile yapılabileceği gibi birkaç farklı renkte ip kullanılarak da yapılabilir. Elinizde başka çalışmalardan kalan ipler varsa bunları da sarkaç süs yaparak değerlendirebilirsiniz. Yapacağınız örgü sarkaç süslerin içini elyaf ile doldurarak bunların daha kabarık ve güzel görünmelerini sağlayabilirsiniz. Sarkaç süslerin daha güzel görünmesi için örgüden yaptığınız figürlerin ucuna uygun boyutta boncuklar da takabilirsiniz.

Zarif ve şık bir sarkaç süs yapmak isterseniz orta kalınlıkta ip kullanmanız gerekiyor. Örmek için kullanacağınız tığ ya da şiş de ipin kalınlığına uygun olmalıdır. Siz de evde örgü sarkaç süs yapmak isterseniz, bebek odası için örgü sarkaç süs modellerinden örnekler paylaştığımız galeriye göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial