Bebek Odası için Nasıl Örgü Sarkaç Süs Yapılır?

Bebek Odası için Nasıl Örgü Sarkaç Süs Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bebek odası için nasıl örgü sarkaç süs yapılır? diye merak edenler için evde örgü sarkaç süs yapımı hakkındaki bilgileri bu yazımızda paylaşıyoruz. Son yıllarda bebek odalarında keçe ve örgü sarkaç süs kullanımı oldukça yaygın. Uçlarından minik figürler sarkan bu süsler bebeklerin de çok hoşuna gitmektedir. Dekora uygun renklerde bir sarkaç süs ile bebek odasını daha sevimli bir hale getirebilirsiniz. Tığ ile örgü örmeyi seviyorsanız kendiniz evde rahatlıkla sarkaç süs yapabilirsiniz. Bebek odası için örgü sarkaç süs yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapım aşamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte ipler
 • İplerin kalınlığına uygun bir tığ
 • Süslerin içini doldurmak için elyaf
 • İğne ve iplik
 • Makas
 • Uygun kalınlıkta naylon ip
 • Normal ya da ahşap boncuklar
 • Ahşap ya da plastik sarkaç süs askısı

Sarkaç süs yapmak için gerekli olan sarkaç süs askısını hobi malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz. Sarkaç süsün yapımında aynı renk ip kullanabileceğiniz gibi birkaç farklı renkte ip de kullanmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Bebek Odası için Örgü Sarkaç Süs Yapımı

Evde örgü sarkaç süs yapmak için öncelikle nasıl bir tasarım yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Tığ işi örgü sarkaç süs yaparken kalp, yıldız ve çiçek motifleri kullanabileceğiniz gibi isterseniz hayvan figürleri de kullanabilirsiniz. Nasıl bir örnek yapacağınıza karar veremiyorsanız daha önceden paylaştığımız, bebek odası için örgü sarkaç süs modelleri yazımıza göz atabilirsiniz. Modele karar verdiyseniz aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

 • İşe ilk olarak tığ ile figürleri örmekle başlayın. Yapacağınız figürler biraz büyükse her şerit için 1 tane yapın. Küçük örgü figürler kullanacaksanız o zaman birkaç tane yapabilirsiniz.
 • Yeterli sayıda örgü figür hazırladıktan sonra bunların içlerini elyafla doldurarak puf puf olmalarını sağlayın. İğne iplikle açık kalan yerleri güzelce dikin.
 • Sonraki aşamada naylon ipten uzun bir parça kesin. Buna örgü figürü ve birkaç tane de boncuk geçirin. Hazırladığınız bu şeridi sarkaç süse takın.
 • Bu şekilde tüm şeritleri yaptıktan sonra sarkaç süs kullanıma hazırdır. Bunu bebeğinizin beşiğine ya da başka bir yere takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Elinizde başka çalışmalardan artan ipler varsa bunları da sarkaç süs yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. İsterseniz ördüğünüz figürlerin üzerine minik boncuk ya da pullar da dikebilirsiniz. Kolay örgü sarkaç süs yapmak isterseniz tek parça halinde bir yıldız, bulut ya da bunlara benzer motifler kullanabilirsiniz. Evde tığ işi örgü sarkaç süs yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz.

Bebek Odası için Örgü Sarkaç Süs Yapımı
Bebek Odası için Örgü Sarkaç Süs Yapımı
Bebek Odası için Nasıl Örgü Sarkaç Süs Yapılır
Bebek Odası için Nasıl Örgü Sarkaç Süs Yapılır

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial