Bayan Atkı ve Bere Modelleri

Sosyal medyada paylaş

Bayan atkı ve bere modelleri kışın en çok ihtiyaç duyulan aksesuarlardan birisidir. Hazır olarak alınan atkı ve bereler şık görünseler de elde örülenler kadar sıcak tutmazlar. Tığ veya şiş ile örülen atkı ve bereler daha dayanıklı ve kullanışlı olduğu için siz onlardan sıkılana kadar güvenle kullanabilirsiniz. Günümüzde tığ ve şiş ile farklı ipler kullanılarak örülen birbirinden güzel atkı bere çeşitleri vardır. Bu yazımızda örgü örmeyi seven bayanlar için atkı bere modelleri paylaşıyoruz.

Bayan Atkı ve Bere Modelleri

Kumaş ya da farklı malzemelerden yapılan bayan atkı ve bere modelleri de vardır. Fakat bunların çoğu ısınmaktan ziyade, aksesuar olarak kullanılmaktadır. Yün ile yapılan atkı ve berelerde istediğiniz renk ipleri ve tarzınıza uyan örnekleri uygulayabilirsiniz. Mevsimlik atkı ve bere modellerinde motifler ve delikli örnekler kullanılabilir. Kışın soğuk havalarda kullanmak içinse daha sıkı örnekler uygulamakta fayda var. Örgüye yeni başlayanlar bazı modelleri zor olduğu için uygulayamayabilirler. Bu durumda şiş ile örecek olanlar tek ya da çift lastik, pirinç ve haroşa örneklerini kullanarak kolay bir şekilde atkı ve bere örebilirler. Tığ ile yeni örmeye başlayanlar da kare ya da yuvarlak motiflerin yanı sıra trabzan ve zincir ile yapılan pratik modelleri tercih edebilirler. Bu örneklerin basit kaçacağını düşünmeyin. Uygun renk ve yapıda ip tercihinde bulunarak ortaya birbirinden güzel tasarımlar çıkarabilirsiniz. Kendinden örnek çıkaran ebruli ipler ve aralarında farklı süslemeler bulunan fantazi ipler, örgüye yeni başlayanlara bu konuda büyük kolaylık sağlamaktadır. Yapacağınız atkı ve berenin çabuk üremesi için kalın ipler ile uygun kalınlıkta tığ ve şişler kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız modellerden beğendiklerinizi küçük kızlarınız için de yapabilirsiniz. Bu şekilde kışın anne-kız aynı model atkı ve bereleri kullanabilirsiniz.

Örgü atkı bere modelleri arasından kendi el becerinize ve zevkinize uygun bir model seçerek hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Soğuk kış günlerinde kendi el emeğiniz atkı bere takımlarını kullanmak isterseniz aşağıda paylaştığımız bayan atkı bere modellerini inceleyebilirsiniz. İnce işlerden hoşlananların beğenisine hitap edebilecek modellerin yanı sıra isteyen herkes kendine atkı ve bere yapabilsin diye kolay modelleri de sizlerle paylaşıyoruz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial