Barbie Tiktak Toka Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle Barbie tiktak toka yapımı başlığı altında evde keyif alarak yapacağınız bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Kızınızın Barbie bebeği için evde güzel bir toka yapmak isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Sadece boş bir ilaç tableti ve yapıştırıcı kullanarak kısa sürede sevimli bir toka yapabilirsiniz. Evde Barbie bebek için aksesuar yapmaktan hoşlanıyorsanız Barbie bebek için tiktak toka yapımının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie Tiktak Toka Yapımı

Günümüzde birçok atık malzeme değerlendirilmektedir. Plastik şişe ve kapaklar, karton kutu ve bunların yanı sıra ilaç tabletleri farklı geri dönüşüm çalışmalarında kullanılmaktadır. Bu tabletlerin yuvarlak kısımları kesilerek bunlarla çiçek ya da oynar göz yapılmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız evde oynar göz nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz. Biz bugün sizlerle ilaç tableti ile Barbie toka yapımını anlatacağız. Böylece siz de biten ilaç tabletlerini atmak yerinde değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Barbie Tiktak Toka Yapımı
Barbie Tiktak Toka Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane ilaç tableti
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Tokayı boyamak isterseniz oje kullanabilirsiniz.

Barbie Tiktak Toka Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise Barbie bebek için tiktak toka yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile ilaç tabletinin kenarındaki düz parçayı kesin.
  • Bunun kenarlarını makas ile hafif yuvarlak olacak şekilde kesin.
  • Daha sonra bu parçanın üzerine makas ile eşit boyutta 3 tane kesik yapın.
  • Kesikleri yaparken yukarıda biraz boşluk bırakmanız gerekiyor.
  • Bu şekilde toka genel hatları ile ortaya çıkmış oluyor.
  • Son olarak kestiğiniz iki parçayı üst üste getirerek birbirine yapıştırın. 3. parça arka tarafta kalacak. Bunun ucundan makasla çok az keserek kısaltabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra tiktak toka yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay uygulama sayesinde evde Barbie bebek için rengarenk tokalar yapabilirsiniz. Bir pet şişenin düz kısmını da aynı şekilde kesip yapıştırarak toka yapabilirsiniz. İsterseniz tokayı oje ile boyayabilir ya da üzerine minik süslemeler yapıştırabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız Barbie tiktak toka yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Kolay bir yöntem ile Barbie bebek için taç yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişeden Barbie taç yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Barbie Tiktak Toka Yapımı Resimli Anlatım
Barbie Tiktak Toka Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial