Barbie Saç Tokası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Barbie bebekler için evde kıyafet ve aksesuar yapmak oldukça keyifli bir uğraştır. Siz de bu tür çalışmalar yapmayı seviyorsanız barbie saç tokası yapımı ilginizi çekebilir. Barbie bebek için evdeki malzemeler ile güzel bir toka yapmak isterseniz size anlatacağımız kolay kendin yap çalışmasını deneyebilirsiniz. Barbie bebeğe şıklık katacak saç aksesuarının yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie Saç Tokası Yapımı

Evde minyatür eşya yapmak için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Elinizde bulunan birçok artık malzemeyi minyatür eşya yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için ilaç ambalajından barbie saç tokası yapımı paylaşıyoruz. Kullandığınız ilaçların ambalajlarını atmak yerine bunları oyuncak bebek için şık bir tokaya dönüştürebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken ambalajı anlatacağımız gibi makas ile kesmek ve üzerini süslemek. Toka süslemesi yapmak için oje, boncuk, pul, küçük parlak taşlar, keçe ve eva gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İlaç ambalajı
  • Makas
  • Küçük bir eva parçası
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı eva kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır.

Barbie Saç Tokası Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak Barbie bebek için güzel bir toka yapabilirsiniz.

  • Toka yapmak için ilaç ambalajının kenarındaki düz gri yer kullanılmaktadır. Bu sert yapıda ve kolay bükülebilen parça toka yapmak için uygun bir malzemedir. Ambalajın düz yerinden makas ile orta kalınlıkta bir şerit kesin.
  • Bu gri şeridi oje ile boyayarak renklendirebilir ya da olduğu gibi kullanabilirsiniz.
  • Hazırladığınız şeridi ortadan ikiye katlayın.
Barbie Saç Tokası Yapımı Resimli Anlatım
Barbie Saç Tokası Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde tokayı hazırladıktan sonra üzerine süsleme yapmaya başlayabilirsiniz.
  • Evadan tokanın kalınlığına uygun bir parça kesin ve bunu makas ile küçük parçalara ayırın.
  • Daha sonra eva parçalarını tokanın üzerine yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra barbie saç tokası yapımı tamamlanmış oluyor. Tokayı bebeğin saçına takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde ilaç ambalajlarını değerlendirirken Barbie bebek için şık tokalar yapabilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapacak olanlar aşağıdaki videoyu izleyerek detaylı bilgi sahibi olabilir. Barbie bebek için farklı bir saç aksesuarı yapmak isterseniz, Barbie saç bandı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial