Barbie Parti Elbisesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Barbie bebek için evde kıyafet yapmak istiyor fakat dikiş dikmeyi bilmiyorsanız dikişsiz elbise modelleri bu konuda işinize yarayabilir. Kumaşı makas ile uygun şekilde kesip bunu bebeğin bedenine dolayıp lastik veya ip ile tutturarak uygulayabileceğiniz birçok kıyafet modeli bulunmaktadır. Bu tür örnek çalışmaları daha önceden sizlerle paylaşmıştık. Bugün ise dantel kumaş ile Barbie parti elbisesi yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie Parti Elbisesi Yapımı

Evde Barbie bebek için kabarık bir elbise yapmak isterseniz bunun için tül kumaş kullanabilirsiniz. İstediğiniz renkte tük kumaşı size anlatacağımız şekilde hafifçe büzdürüp bebeğin bedenine bir kumaş parçası ya da kurdele ile sabitleyerek harika bir tasarım yapabilirsiniz. Bebeğin bedenini üst kısmına da esnek bir kumaşı sıkıca sararak kolay bir şekilde Barbie balo elbisesi tasarlayabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey uzun bir tül kumaş. Kızının küçülen abiye elbiseleri varsa bunların tül kumaşını elbise yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Balo elbisesi yerine dikişsiz şık bir günlük elbise yapmak isterseniz, Barbie elbise yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Tül kumaş
  • Esnek düz bir kumaş
  • Makas

Dikişsiz Barbie Parti Elbisesi Yapımı

Tül kumaş ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede şık bir parti elbisesi yapabilirsiniz.

  • İlk olarak elbisenin üst kısmını yapmakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için bebeğin bedenine uygun boyutta uzun bir kumaş gerekmektedir.
  • Bu kumaşı bebeğin göğüs kısmından arkaya doğru getirip arkadan çapraz bir şekilde kolları sarıp arkada birleştirerek sıkıca düğüm yapın.
  • Kumaşın fazlalığını makas ile kesin.
  • Bu şekilde elbisenin üst kısmını yaptıktan sonra eteğe geçebilirsiniz.
Barbie Parti Elbisesi Yapımı Resimli Anlatım
Barbie Parti Elbisesi Yapımı Resimli Anlatım
  • Uzun bir tül kumaşı ortadan ikiye katlayın ve bir uçtan diğer uca kadar hafifçe büzdürün.
  • Bu şekilde katladığınız tül kumaşı bebeğin bedenine düzgünce yerleştirip tam ortadan ince bir kumaş ya da kurdele ile sıkı bir şekilde bağlayın.
  • Daha sonra tül kumaşı dikkatli bir şekilde açtırın.

Tüm bu aşamalardan sonra kabarık parti elbisesi yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay uygulama sayesinde bir parça tül ile harika bir Barbie dikişsiz elbise yapabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda Barbie parti elbisesi yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farkı bir malzeme ile dikişsiz elbise yapmak isterseniz, balondan Barbie elbise yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial