Barbie Oje Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde Barbie bebek için kolay oje yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Barbie için minyatür makyaj malzemeleri yapmaktan hoşlanıyorsanız bu çalışmayı keyif alarak yapabilirsiniz. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede istediğiniz renkte minyatür oje yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz Barbie oje yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie Oje Yapımı

Evde Barbie oje yapmak için kullanılabilecek en ideal malzeme boncuktur. Küçük yuvarlak boncuklar minyatür oje boyutuna uygun olduğu için bu boncuklardan kullanabilirsiniz. Beyaz bir inci boncuk ve kürdan kullanarak kısa sürede beyaz minyatür oje yapabilirsiniz. Farklı renkte oje yapmak isterseniz bunun için renkli boncuklar kullanabilir ya da boncuğu oje ile boyayarak renklendirebilirsiniz. Uygulamanın yapımında yuvarlak renkli tahta boncuk veya uygun boyutta cam boncuk da kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Küçük boncuk
 • Kürdan
 • Makas
 • Siyah ve minyatür oje yapmak istediğiniz renge uygun bir oje
 • Törpü

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada oje yapmak için inci boncuk kullanılmıştır. Siz isterseniz farklı şekil ve boyutta boncuk da kullanabilirsiniz.

Barbie Oje Nasıl Yapılır?

Boncuk ve diğer malzemeler hazır ise Barbie oje yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak kürdanın ucunu boncuğun deliğine geçirin ve fazlalığı makas ile kesin. Kestiğiniz yeri törpü ile düzeltebilirsiniz.
 • Bu kürdanın sivri olan ucunu yapmak istediğiniz ojenin renginde boyayın.
 • Geri kalan kısmını da siyah oje ile boyayın.
Barbie Oje Yapımı Resimli Anlatım
Barbie Oje Yapımı Resimli Anlatım
 • Bu şekilde ojenin fırça kısmını yaptıktan sonra oje şişesini yapmaya geçebilirsiniz.
 • Boncuğu oje ile üzerinde hiç boşluk kalmayacak şekilde boyayın.
 • Sürdüğünüz oje kuruduktan sonra boyadığınız kürdanı boncuğa geçirebilirsiniz. Kullandığınız boncuğun deliği geniş ise kürdanı silikon yardımı ile boncuğun deliğine sabitleyebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür oje yapımı tamamlanmış oluyor. Elinizde renkli inci boncuklar varsa bunların üzerini hiç boyamadan sadece kürdan ile fırça kısmını yaparak kullanabilirsiniz. Uygulamayı yapmak isteyenler için yukarıda resimli anlatım paylaştık. Kolay gelsin. Uygulamanın yapımında kürdan yerine kulak çubuğunun sapını da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Barbie bebek için evde güzel bir tarak yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, Barbie için saç fırçası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial