Barbie Kulaklık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde minyatür kulaklık yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Barbie bebekler için kıyafet, aksesuar ve eşya yapmak hem küçükler hem de büyükler için oldukça keyiflidir. Bu tür çalışmalarda çoğunlukla evde bulanan malzemeler kullanılmaktadır. Minyatür kulaklık yapımı için de yine evde bulanan pet şişelerin halkalarını kullanabilirsiniz. Size anlatacağımız yöntemi uygulayarak Barbie bebek için güzel bir kulaklık yapabilirsiniz. Sadece 2 malzeme ile minyatür kulaklık yapmak isterseniz Barbie kulaklık yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie Kulaklık Yapımı

Evde Barbie kulaklığı yapmak için genelde şönil, tel ve plastik halka kullanılmaktadır. Şönil ya da tel ile kulaklık yapmak için bunları bebeğin başına uygun boyutta bir halka şekline getirmelisiniz. Daha sonra bu halkanın iki ucuna küçük düğme, ponpon, boncuk geçirebilir ya da eva ile yaptığınız küçük yuvarlak parçaları yapıştırabilirsiniz. Plastik halka ile minyatür kulaklık yapmak için de bunu bebeğin başına uygun boyutta kestikten sonra ucuna aynı şekilde ponpon veya boncuk takabilirsiniz. Evde boş pet şişe varsa hemen bunun ağız kısmındaki halkayı çıkararak siz de sevimli bir kulaklık yapmayı deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe halkası
  • 2 tane boncuk
  • Makas

Uygulamanın yapımında kullanacağınız boncukların deliği pet şişe halkasının geçeceği genişlikte olmalıdır.

Barbie Kulaklık Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak Barbie bebek için güzel bir kulaklık yapabilirsiniz.

  • İlk olarak pet şişenin ağız kısmında bulunan plastik halkayı makas yardımı ile keserek çıkarın.
  • Bu halka büyük ise makas ile biraz keserek Barbie bebeğin başına göre küçültebilirsiniz.
  • İsterseniz bu aşamada plastik halkayı oje ile istediğiniz herhangi bir renge boyayabilirsiniz.
Barbie Kulaklık Yapımı Resimli Anlatım
Barbie Kulaklık Yapımı Resimli Anlatım
  • Sonraki aşamada boncukları plastik halkanın iki yanına geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür kulaklık yapımı tamamlanmış oluyor. Elinizde boncuk yoksa halkanın uç kısımlarına keçe veya eva ile yaptığınız küçük yuvarlak parçaları yapıştırabilirsiniz. Aynı uygulamayı pet şişe halkası yerine şönil ya da tel ile de yapabilirsiniz. Böyle bir durumda boncuğu hazırladığınız halkanın iki ucuna yapıştırmanız yeterlidir. Evde Barbie bebek için şık bir taç yapmak isterseniz, simli şönil ile Barbie taç yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial