Barbie Kol Saati Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Barbie bebek için kıyafet ve aksesuar yapmak keyifli bir uğraştır. Basit malzemeler ile güzel bir kol saati yapmak isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Barbie bebek için evde istediğiniz renkte dijital kol saati yaparak şıklığını tamamlayabilirsiniz. Hatta kendi saatinizle aynı renkte yaparak işi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz barbie kol saati yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Barbie Kol Saati Yapımı

Evde barbie kol saati yapmak için kullanılabilecek en ideal malzeme pipettir. Bebeğin koluna uygun kalınlıkta bir pipet kullanarak güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. Pipet ile saatin kordon kısmı yapılmaktadır. Saatin gövdesini yapmak içinde eva kullanabilirsiniz. Evayı daire ya da dikdörtgen olarak keserek kolay bir şekilde gövde kısmını yapabilirsiniz. Yapacağınız saatin dijital saat görünümünde olmasını isterseniz siyah eva kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada arkası yapışkanlı eva kullanıldığı için kordon ve gövde birleştirilirken ayrıca yapıştırıcı kullanılmamıştır. Evde pipet ve eva parçası varsa siz de hemen barbie bebek için saat yapmaya başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Pipet
  • Makas
  • İstediğiniz renkte arkası yapışkanlı eva
  • Kağıt deleceği

Barbie Kol Saati Nasıl Yapılır?

Pipet ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir kol saati yapabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile pipetten orta kalınlıkta bir parça kesin.
  • Daha sonra kağıt deleceği yardımı ile siyah evadan küçük bir daire yapın.
Barbie Kol Saati Yapımı Resimli Anlatım
Barbie Kol Saati Yapımı Resimli Anlatım
  • Evanın arkasındaki kağıdı çıkararak gövdeyi kordonun üzerine yapıştırın.
  • Saati bebeğin koluna takabilmek için pipete resimde gördüğünüz gibi makas ile kesik yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra barbie saat yapımı tamamdır. Saati bebeğin koluna takarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde barbie bebek için istediğiniz renkte saat yapabilirsiniz. İsterseniz evayı daire yerine dikdörtgen olarak kesip bu şekilde de saati yapabilirsiniz. Evde bu keyifli kendin yap çalışmasını yapmak isteyenler aşağıda paylaştığımız videoyu izleyerek detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirler. Evde minyatür takı yapmak isterseniz, barbie için pipetten bilezik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial