Barbie için Saç Fırçası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde Barbie bebeklere kıyafet ve aksesuar yapmak oldukça keyiflidir. Küçük kız çocuğunuz varsa evde onun bebeği için minyatür saç fırçası yapmayı deneyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle evde Barbie için saç fırçası yapımı konusunda ilham alabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Minyatür eşya yapmaktan hoşlanıyorsanız size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey kullanılmayan bir diş fırçası. Önerimizi değerlendirmek isterseniz Barbie saç fırçası yapımının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie için Saç Fırçası Yapımı

Evde barbie saç fırçası yapmak için farklı malzemeler kullanılabilir. Eski bir rimelin veya buna benzer bir malzemenin fırçasını güzelce temizledikten sonra bunun sapını keserek kısaltıp güzel bir saç fırçası yapabilirsiniz. Daha kolay bir yöntem uygulamak isterseniz diş fırçası kullanabilirsiniz. Bu şekilde evdeki kullanılmayan diş fırçasını değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Güzel bir tasarım olmasını isterseniz çocuk diş fırçası kullanabilirsiniz. Şimdi sözü uzatmadan uygulamanın yapımına geçelim.

Barbie Saç Fırçası
Barbie Saç Fırçası

Gerekli Malzemeler

  • Kullanılmayan bir diş fırçası
  • Falçata
  • Saç fırçasını boyamak için istediğiniz renkte oje

Barbie için Saç Fırçası Nasıl Yapılır?

Diş fırçası ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir saç fırçası yapabilirsiniz.

  • Saç fırçası yapımı için bize diş fırçasının üst kısmı gerekmektedir. Bunun için diş fırçasını sert bir yere koyun ve falçata yardımı ile fırça kısmını kesin.
  • Bu şekilde saç fırçasını yaptıktan sonra daha şık görünmesi için istediğiniz renkte oje veya akrilik boya ile renklendirebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür saç fırçası yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz saç fırçasını sim ile ya da minik boncuklarla süsleyebilirsiniz. Bunun yerine saç fırçasının sapına desenli bant ile kaplama da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu eğlenceli kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda Barbie saç fırçası yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde Barbie bebek için şık saç aksesuarları yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için kolay saç bandı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Barbie için Saç Fırçası Yapımı Resimli Anlatım
Barbie için Saç Fırçası Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial