Barbie için Minyatür Yastık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde keyif alarak uygulayacağınız bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde minyatür eşya yapmaktan hoşlanıyorsanız Barbie için minyatür yastık yapımı ilginizi çekebilir. Eva kullanarak yapacağınız minik yastıklar şık görünümü ile dikkat çekecektir. Küçük çocuğunuz varsa onun oyuncak evindeki koltuk ve yatak için bu yastıklardan yapmayı deneyebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse eva ile minyatür yastık yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Barbie için Minyatür Yastık Yapımı

Evde minyatür yastık yapmak için kumaş, keçe ya da eva kullanılabilir. İstenen boyda kare, dikdörtgen ya da daire şeklinde kesilen kumaşın içi elyaf veya pamuk ile doldurularak istenen şekil ve boyutta minyatür yastık yapılabilir. Böyle bir çalışma yapmak istiyor fakat dikiş dikmeyi bilmiyorsanız size anlatacağımız dikişsiz yöntemi deneyebilirsiniz. Bu yöntem ile evanın etrafını dikiş yerine yapıştırarak kapatabilirsiniz. Şık bir tasarım olması için yastık yapımında desenli ya da simli eva kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Minyatür Yastık
Minyatür Yastık

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Silikon tabancası
  • Yastıkların içini doldurmak için pamuk ya da elyaf

Barbie Minyatür Yastık Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise minyatür yastık yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Yastıkların hepsini aynı renk ve büyüklükte yapabileceğiniz gibi farklı renk ve boyutlarda  da yapabilirsiniz.

  • İlk olarak evadan istediğiniz büyüklükte dikdörtgen kesin.
  • Daha sonra bunu ortadan ikiye katlayın. Bunun iki kenarını silikon ile yapıştırın diğer kenarı yapıştırmadan bırakın.
  • Açık olan kenardan yastığın içini elyaf ile güzelce doldurun.
  • Doldurma işlemini tamamladıktan sonra açık olan kenarı da silikon ile yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile minyatür yastık yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz yastığın üzerine boncuk, pul ya küçük sticker ile süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva ile minyatür yastık yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Kumaş ile minyatür yastık yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie evi için dekoratif yastık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Yastık Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Yastık Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial