Barbie için Minyatür Tabak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde minyatür tabak yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışmaları paylaşıyoruz. Çocuğunuzun tükettiği puding ve meyveli yoğurtların kaplarını atmak yerine değerlendirmek isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu kolay çalışmayı çocuğunuz ile birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz Barbie için minyatür tabak yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie için Minyatür Tabak Yapımı

Evde minyatür tabak yapmak için milkshake ve puding kabı, ayran bardağı gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Bu tür küçük plastik kapların alt tarafı şekil olarak minyatür tabak yapımına uygundur. Elinizde bu kaplardan varsa sizde Barbie bebek için farklı şekil ve boyutlarda tabaklar yapabilirsiniz. Minyatür tabakları oje ya da akrilik boya varsa bunlarla boyayarak daha güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. Bu konuda sizlere fikir verebilmek için yemek tabağı, çorba kasesi, servis ve salata tabağı yapımını anlatıyoruz.

Gerekli Malzemeler

 • Milkshake kabı

 • Puding kabı

 •  Ayran bardağı

 •  Makas

 • Törpü

 • Tabakları boyamak için oje ya da akrilik boya

Minyatür Tabak Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak Barbie için minyatür tabaklar yapabilirsiniz.

 • Minyatür tabak yapımı için bize bu küçük kapların alt tarafları gereklidir. Bunun için ilk olarak kapların üst taraflarını makas ile keserek çıkarın.
 • Elinizde kalan parçanın kenarlarından keserek istediğiniz boyutta tabak yapabilirsiniz.
 • Milkshake kabı ve ayran bardağının alt kısmı daire şeklinde olduğu için bunlarla minyatür yemek ve servis tabağı yapabilirsiniz.
Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım
 • Elinizde küçük şeffaf jöle kapları varsa bunları da yarısına kadar kesip küçük bir çorba kasesine dönüştürebilirsiniz.
 • Küçük puding kabını da alttaki oyuğa uygun olarak yatay kesip bununla minyatür salata kasesi yapabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız yöntemleri uygulayarak evde minyatür yemek tabağı, çorba kasesi, servis ve salata tabağı yapabilirsiniz. Son olarak minyatür tabakları oje ya da akrilik boya ile boyayarak renklendirebilirsiniz. Tabakların hepsini aynı veya farklı renklerde boyayabilirsiniz. İsterseniz boyadıktan sonra üzerlerine minik puantiye ya da desenler yapabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmalarını denemek isteyenler için aşağıda Barbie için minyatür tabak yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Minyatür mutfak eşyaları yapmaktan keyif alıyorsanız, minyatür çay kahve makinesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial