Barbie için Minyatür Ocak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde minik bir oyuncak ocak yapabileceğiniz örnek geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Karton ile minyatür ocak yapmak isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey karton bir ilaç kutusu. Bu karton kutuyu makas ile kestikten sonra üzerini boyayarak veya kaplama yaparak kısa sürede sevimli bir oyuncak tasarlayabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, Barbie için minyatür ocak yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie için Minyatür Ocak Yapımı

Evde minyatür ocak yapmak için genelde karton kullanılmaktadır. Biz de sizlerle kolay bir şekilde karton ocak yapabileceğiniz bir çalışma paylaşıyoruz. Minyatür ocak yapmak için ilaç kutusu kullanırsanız o zaman kartona şekil vermekle uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. İlaç kutusunu yapmak istediğiniz ocağın boyutuna göre keserek küçülttükten sonra beyaz kağıt ya da boya ile renklendirip diğer detaylarını da eva veya kağıt ile yapabilirsiniz. Ev yapımı minyatür ocakla oynamak çocuğunuzun hoşuna gidecektir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane ilaç kutusu
  • Beyaz kağıt
  • Bant
  • Makas
  • Küçük bir eva parçası
  • Ocağın düğmelerini yapmak için 2 tane küçük boncuk veya eva parçası

Barbie için Minyatür Ocak Nasıl Yapılır?

İla. kutusu ve diğer malzemeler hazır ise Barbie için minyatür ocak yapımına geçebilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile ilaç kutusunu yan tarafından keserek istediğiniz boyutta küçültün.
  • Daha sonra bunu beyaz kağıt ile kaplayın. İsterseniz kaplama yapmak yerine beyaz boya ile de boyayabilirsiniz.
  • Sonraki aşamada eva ile iki tane daire şeklinde parça yapın ve bunları ilaç kutusunun üzerine yapıştırın.
  • Bu şekilde ocağın gözlerini yaptıktan sonra evadan iki tane minik daire yaparak bunlarla ocağın düğmelerini yapın. Bu aşamada isterseniz küçük boncukları da ocak düğmesi yapmak için kullanabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür ocak yapımı tamamlanmış oluyor. Bu sevimli fırını çocuğunuzun oyuncak evine yerleştirebilirsiniz. Yazımızda paylaştığımız bu yöntem minyatür mutfak eşyaları yaparken işinizi kolaylaştıracaktır. Evde bu çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda Barbie minyatür ocak yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay bir şekilde ocaklı fırın yapma isterseniz daha önce paylaştığımız, minyatür fırın yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Barbie için Minyatür Ocak Yapımı Resimli Anlatım
Barbie için Minyatür Ocak Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial