Barbie için Minyatür Doğum Günü Pastası Yapımı

Barbie için Minyatür Doğum Günü Pastası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle elinizdeki artık malzemeleri kullanarak minyatür doğum günü pastası yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Elinizde bulunan pet şişe kapakları ile minik bir pasta yapmak isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Plastik kapağı elinizdeki çeşitli malzemeler ile süsleyerek buna doğum günü pastası görünümü verebilirsiniz. Bu çalışmayı çocuğunuz ile birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Önerimiz ilginizi çektiyse Barbie doğum günü pastası yapımının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie için Minyatür Doğum Günü Pastası Yapımı

Evde minyatür pasta yapmak için karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz Barbie için doğum günü pastası nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz. Farklı bir malzeme ile pasta yapmak isterseniz plastik kapak kullanabilirsiniz. Tükettiğiniz asitli içeceklerin kapakları bu konuda işinize yarayabilir. Bu kapakların üzerine oje veya akrilik boya ile süsleme yaparak minik bir doğum günü pastası yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunlarla kapağın kenarına ve üzerine süsleme yaparak güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 •  Farklı renkte plastik kapaklar
 • Tutkal
 • Farklı renkte eva parçaları
 • Küçük bir parça karton
 • Makas
 • Pasta süslemesi yapmak için küçük boncuk, düğme gibi malzemeler

Minyatür Doğum Günü Pastası Nasıl Yapılır?

Plastik kapaklar ve diğer malzemeler hazır ise Barbie için minyatür doğum günü pastası yapmaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak pastaların üzerini süslemek için malzemeleri hazırlamakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için eva parçalarını makas ile minik parçalar şeklinde kesin.
 • Evaların bir kısmına da kağıt deleceği ile yuvarlak şekil verin.
 • Bu şekilde süslemeleri hazırladıktan sonra evadan ince bir şerit keserek bunu kapağın kenarına güzelce yapıştırın.
 • Aynı şekilde kartondan keseceğiniz şeridi oje ile boyayarak da kaplama yapabilirsiniz.
Pet Şişe Kapağından Pasta Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe Kapağından Pasta Yapımı Resimli Anlatım
 • Kapakların kenarlarını anlattığımız şekilde kapladıktan sonra bunların üzerine tutkal sürüp eva parçaları ile süsleme yapabilirsiniz.
 • Yaptığınız parçaların daha hoş görünmesi için üzerlerine küçük boncuk, düğme ya da buna benzer malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra Barbie için pasta yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay yöntem sayesinde rengarenk minyatür pastalar yapabilirsiniz. İsterseniz farklı büyüklükte kapakları üst üste yapıştırarak iki veya üç katlı pastalarda yapabilirsiniz. Evde bu kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda Barbie minyatür doğum günü pastası yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Oyun hamuru kullanarak pasta yapmak isterseniz, minyatür rulo pasta yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial