Barbie için Maskeden Etek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde Barbie bebek için pileli etek yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Barbie bebeğe etek yapmak istiyor fakat dikiş dikmeyi bilmiyorsanız size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Tek bir maske ile yapacağınız bu etek bebeğe çok yakışacaktır. Önerimizi değerlendirmek isteyenler için Barbie için maskeden etek yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında paylaşıyoruz.

Barbie için Maskeden Etek Yapımı

Maske kumaşı şık görünümü ve kolay kesilip yapıştırılabilmesi nedeni ile Barbie bebek kıyafeti yapımına uygun bir malzemedir. Tek bir maske ile bebeğe şık bir elbise ya da etek yapabilirsiniz. Elbise yapımı hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için maskeden elbise yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Elbise yerine sadece etek yapmak isterseniz düz veya desenli bir maske temin ettikten sonra anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada parçaları yapıştırmak için silikon tabancası kullanılmış. Silikon tabancanız yoksa başka bir yapıştırıcı kullanabilir ya da parçaları zımba ile birleştirebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan maskeden Barbie etek yapımına geçelim.

Barbie için Maskeden Etek Yapımı
Barbie için Maskeden Etek Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane maske
  • Makas
  • Silikon Tabancası

Maskeden Barbie Etek Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise Barbie bebeğe şık bir etek yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile maskenin her iki tarafındaki lastikli kısımları ve tel bulunan kenarını dikkatli bir şekilde kesin. Yani 3 kenarı kesip dar kenarlardan birisini kesmeden bırakın. Bu kenar eteğin bel kısmını oluşturacak.
  • Sonrasında maskeyi makas ile ortadan ikiye kesin.
  • Bu şekilde eteğin parçalarını oluşturduktan sonra sıra bunları birleştirmeye geldi.
  • İki parçayı ters tarafları dışa gelecek şekilde üst üste koyun ve kenarları silikon ile yapıştırarak parçaları birleştirin.
  • Tüm açıklıklar kapandıktan sonra kumaşın düzünü çevirebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra pileli etek yapımı tamamlanmış oluyor. Eteği Barbie bebeğe giydirebilirsiniz. Daha şık bir etek tasarlamak isterseniz üzerine boncuk, pul ya da küçük parlak taşlarla süsleme yapabilirsiniz. Farklı renkte maskeler kullanarak Barbie bebek için rengarenk etekler yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda Barbie etek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Barbie için Maskeden Etek Yapımı Resimli Anlatım
Barbie için Maskeden Etek Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial