Barbie için Maskeden Elbise Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle Barbie için maskeden elbise yapımı başlığı altında çok kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Barbie bebek güzel görünümü kadar şık kıyafetleri ile de dikkat çekmektedir. Siz de evde Barbi için dikişsiz ve yapıştırıcısız elbise yapmak isterseniz bunun maske kullanabilirsiniz. Önerimiz ilginizi çektiyse uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie için Maskeden Elbise Yapımı

Barbie için elbise yapmak isterseniz bunun için farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Dikiş dikmeyi bilmediğiniz için elbise yapamıyorsanız size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde tek bir maske ile  Barbie bebeğe kısa sürede şık bir elbise yapabilirsiniz. Boyundan bağlamalı olarak yapacağınız elbisenin üzerine süsleme yaparak Barbie bebeği şık bir hale getirebilirsiniz. Bu kolay çalışmayı evde çocuğunuzla birlikte yaparak beraber eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Barbie için Maskeden Elbise
Barbie için Maskeden Elbise

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane maske
  • Makas

Bunların dışında süsleme yapmak için boncuk, pul veya küçük parlak taşlar kullanabilirsiniz.

Barbie için Maskeden Elbise Nasıl Yapılır?

Maske ve diğer malzemeler hazır ise Barbie için elbise yapımına geçebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada elbise süslemesi yapmak için eva kullanılmış. Siz de böyle bir süsleme yapmak isterseniz aynı ya da farklı renkte evayı kağıt deleceği ile delerek bu yuvarlak parçaları elbiseye yapıştırabilirsiniz.

  • Elbise yapmak için bez maskenin 3 kenarını makas ile keserek çıkarmanız gerekiyor. Bunu yaparken lastikli olan kenarlardan birisini kesmeden bırakmalısınız.
  • Maskenin lastiğini Barbie’nin boynundan geçirin. Bu şekilde boyundan bağlamalı bir elbise yapabilirsiniz.
  • Sonrasında bebeği ters çevirin ve maskenin iki kenarını önden arkaya doğru getirerek uçları burada birleştirerek maskeden kestiğiniz lastik ile sıkı bir şekilde bağlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra Barbie bebek için maskeden elbise yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz elbisenin üzerine küçük aksesuarlar ya da kurdele yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. İsterseniz elbisenin bel kısmına da kemer şeklinde süsleme yaparak daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda maskeden Barbie için elbise yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Barbie bebek için kolay elbise yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için dikişsiz kıyafet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Barbie için Maskeden Elbise Yapımı Resimli Anlatım
Barbie için Maskeden Elbise Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial