Barbie için Maskeden Elbise Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Barbie bebekleri giydirmek ve süslemek kız çocuklarının çok hoşuna gitmektedir. Küçük kız çocuğunuz varsa evde onunla birlikte Barbie bebeğe elbise yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Elbise yapmak derken aklınıza sizi uğraştıracak zor çalışmalar gelmesin. Evde kolay bir şekilde elbise yapabilmeniz için bu yazımızda sizlerle, Barbie için maskeden elbise nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Yazımızda bu konuda uygulayabileceğiniz en kolay yöntemi bulabilirsiniz.

Barbie için Maskeden Elbise Nasıl Yapılır?

Barbie için güzel bir elbise yapmak için çok fazla malzemeye gerek yok. Sadece 1 tane maske kullanarak Barbie bebek için şık bir elbise tasarlayabilirsiniz. Evde Barbie için dikişsiz elbise yapımı denince kumaş ve balon gibi malzemeler ile yapılan birçok elbise modeli bulunmaktadır. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız dikişsiz Barbie kıyafet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bizim sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada kumaş yerine maske kullanılmış. Siz de tek bir maske ile şık elbise yapmak isterseniz aşağıda anlatacağımız kolay yöntemi deneyebilirsiniz.

Barbie için Maskeden Elbise
Barbie için Maskeden Elbise

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane maske
  • Makas
  • Birkaç farklı renkte simli yapışkanlı eva
  • Kağıt deleceği

Barbie için Dikişsiz Elbise Yapımı

Maske ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede şık bir elbise yapabilirsiniz.

  • İlk olarak makas ile maskenin lastik olan kenarlarını dikkatli bir şekilde kesin. Bunu yaparken lastiklerden birisini kesmeden bırakmanız gerekiyor. Kestiğiniz lastiği atmayın bununla kemer yapacağız.
  • Maskeyi resimde gördüğünüz şekilde kestikten sonra bunun dikişli olan yerlerini dikkatli bir şekilde açın.
Barbie için Maskeden Elbise Yapımı
Barbie için Maskeden Elbise Yapımı
  • Sonraki aşamada dikişlerini açtığınız maskenin lastiğini bebeğin başından geçirin ve bedenini sıkı bir şekilde sarın.
  • Kestiğiniz diğer lastiği kemer olarak bebeğin beline takın ve sıkarak düğüm yapın.
  • Bu şekilde elbiseye yaptıktan sonra yapışkanlı simli evaları kağıt deleceği ile delerek küçük yuvarlak parçalar hazırlayın.
  • Arkası yapışkanlı olan bu parçaları kemeri ve elbiseyi süslemek için kullanabilirsiniz.

Evde dikişsiz kolay Barbie elbise yapımı bu şekilde olup isterseniz süsleme yapmak için boncuk, pul, küçük parlak taşlar kullanabilirsiniz. Daha şık bir kemer yapmak isterseniz bel kısmına ince bir kurdele bağlayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda Barbie için maskeden elbise yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Hiç masraf yapmadan Barbie elbise yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için poşetten elbise yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial