Barbie için Koltuk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle Barbie için koltuk yapımı başlığı altında evdeki boş pet şişeleri değerlendirebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak güzel bir oyuncak koltuk yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie için Koltuk Yapımı

Evde minyatür koltuk yapmak için genelde karton kutu kullanılsa da farklı malzemeler ile de koltuk yapılabilir. Biz bugün sizlerle pet şişe kullanarak koltuk yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Çocuğunuzun Barbie bebeğine eşya yapmak isterseniz siz de bu pratik yöntemi uygulayabilirsiniz. Pet şişe ile yapacağınız şeffaf koltuğu isterseniz akrilik boya ya da sprey boya ile boyayarak renklendirebilirsiniz. Küçük oyuncak bebeklere koltuk yapmak için küçük pet şişe kullanabilirsiniz.

Barbie Bebek Koltuğu
Barbie Bebek Koltuğu

Gerekli Malzemeler

  • 1 litrelik pet şişe
  • Kalem
  • Makas

Bunların dışında yastık yapmak için kumaş, elyaf ve silikon tabancası. Çizim yapacağınız kalem silinebilir özelliğe sahip olmalıdır.

Barbie Bebek için Koltuk Nasıl Yapılır?

Barbie bebeğe koltuk yapmak için pet şişenin yarısı kullanılmaktadır. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada 1 litrelik pet şişe kullanılmıştır. Uygulamanın yapımında altı çıkıntılı olan kola şişelerinden kullanırsanız koltuk daha şık olacaktır. Malzemeler hazır Barbie bebek koltuğu yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak keseceğiniz yerleri kalem ile çizerek belirleyin. Bunun için pet şişenin alt kısmının yarısını kalem ile çizerek yukarı doğru çıkarak koltuğun arkasını yapın.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile keserek çıkarın.
  • Bu şekilde koltuğu yaptıktan sonra sıra yastığa geldi.
  • Kumaş ile 2 tane yuvarlak parça hazırlayın. Bunları ters çevirin ve kenarlarını silikon tabancası yardımı ile birleştirin.
  • Birleştirme işlemini yaparken biraz açıklık bırakın.
  • Daha sonra düzünü çevirin ve içini elyaf ile güzelce doldurun.
  • Kalan açık yeri de silikon tabancası ile yapıştırarak kapatın.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişe ile minyatür koltuk yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz yastığı silikon ile yapıştırmak yerine dikerek de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda Barbie bebek için koltuk yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz kendin yap çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız pet şişeden masa sandalye yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Barbie Bebek Koltuğu Yapımı Resimli Anlatım
Barbie Bebek Koltuğu Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial