Barbie için Kolay Saç Bandı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Barbie bebeğin saçlarının güzelliğini tamamlamak için evde şık bir saç bandı yapmak isterseniz bu yazımızda paylaşacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Barbie bebek için evde kıyafet ve aksesuar yapmaktan hoşlanıyorsanız bu yöntem çok işinize yarayacaktır. Eva ile yapacağınız saç bandı bebeğin şıklığını tamamlayacaktır. Evde bu kolay çalışmayı yapmak isterseniz Barbie için saç bandı yapımı hakkındaki detaylar ve gerekli olan malzemeler aşağıda verilmiştir.

Barbie için Kolay Saç Bandı Yapımı

Barbie saç bandı yapımı için kurdele, saç tokası veya kumaş kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra keçe ve eva gibi malzemelerle de saç bandı yapılabilir. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada saç bandı yapımı için eva kullanılmış. Esnek yapısı ve şık görünümü ile eva Barbie saç bandı yapımı için ideal bir malzemedir. Evde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Uygulamanın yapımında düz, simli ya da desenli eva kullanabilirsiniz. Yaptığınız saç bandını süslemek için de eva kullanabilirsiniz.

Barbie Saç Bandı
Barbie Saç Bandı

Gerekli Malzemeler

  • Farklı renklerde simli, desenli ya da düz eva
  • Zımba
  • Makas

Barbie için Eva ile Saç Bandı Yapımı

Eva ve diğer malzemeler hazır ise Barbie saç bandı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak saç bandı yapmak istediğiniz evadan makas yardımı ile uygun kalınlıkta bir şerit kesin.
  • Kestiğiniz eva şeridini bebeğin başına uygun boyutta ayarlayarak fazlalığı keserek çıkarın.
Barbie için Kolay Saç Bandı Yapımı Resimli Anlatım
Barbie için Kolay Saç Bandı Yapımı Resimli Anlatım
  • Hazırladığınız şeridin iki ucunu birleştirin ve zımba ile birleştirin. Zımba yoksa birleştirme işlemini düz veya desenli bant ile de yapabilirsiniz.
  • Bu şekilde saç bandını yaptıktan sonra hem zımba telinin üzerini kapatmak ve hem de şık görünmesini sağlamak için eva ile çiçek, kalp, yıldız gibi küçük süslemeler yaparak yapıştırabilirsiniz. İsterseniz pul, boncuk ya da küçük parlak taşlarla da süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra Barbie saç bandı yapımı tamamdır. Bu kolay uygulama sayesinde kısa sürede istediğiniz sayıda saç bandı yapabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı keçe ile de yapabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda Barbie için eva ile saç bandı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Barbie bebek için şık bir çanta yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie bebek için kolay çanta yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial