Barbie için Çoraptan Elbise Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle Barbie için çoraptan elbise yapımı başlığı altında evde keyif alarak yapacağınız bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Barbie bebek için evde kıyafet yapmak istiyor ve dikiş dikmeyi bilmiyorsanız çorap ile kolay bir şekilde elbise yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey bebeğin bedenine uygun boyutta bir çorap. Uygulamayı denemek isterseniz çoraptan elbise yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie için Çoraptan Elbise Yapımı

Evde Barbie için elbise yapmak isterseniz bunun için dikiş dikmeyi bilmeniz gerekmiyor. Kumaş ile elbise yapacaksanız bunu istediğiniz modelde kestikten sonra açık olan yerlerini dikmek yerine silikon tabancası ile yapıştırabilir ya da zımbalayabilirsiniz. Bu yöntemlerle uğraşmak istemiyorsanız daha pratik bir yöntem deneyebilirsiniz. Bir kumaşı daire şeklinde kesip bel kısmından küçük bir yuvarlak açarak bu şekilde kolayca etek yapabilirsiniz. Aynı kumaştan keseceğiniz şerit şeklindeki parçayı da bebeğin üst kısmına sararak arkadan bağlayabilirsiniz. Bu şekilde dikişsiz kolay bir şekilde elbise yapılabilir. Uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız dikişsiz Barbie kıyafet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Çoraptan Elbise
Çoraptan Elbise

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane çocuk çorabı
  • Makas
  • Lastik veya ince bir ip

Bunların dışında süsleme yapmak isterseniz boncuk, pul, sıralı taş gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Barbie için Çoraptan Elbise Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında üzerinde desenler ya da sevimli figürler bulunan çoraplardan kullanarak şık tasarımlara imza atabilirsiniz. Malzemeler hazır ise çoraptan elbise yapımına geçebilirsiniz.

  • İlk olarak makas ile çorabın uç kısmını keserek çıkarın.
  • Daha sonra çorabın lastik kısmının altından makas yardımı ile kolların geçebileceği 2 tane küçük kesik yapın.
  • Böylece yaka ve kollar tamamlanmış oluyor.
  • Elbiseyi dikişsiz yapmak için arkada kalan topuk kısmını gizlemek gerekiyor.
  • Çorabı bebeğe giydirin ve bel kısmına bir lastik geçirin. Daha sonra çorabı üstten biraz çekerek dökümlü olarak lastiğin üzerini kapatmasını sağlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra Barbie bebek için çoraptan elbise yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz üzerine küçük parlak taşlar, boncuk veya pul gibi malzemelerle süsleme yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu keyifli çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda Barbie için çoraptan elbise yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Barbie için Çoraptan Elbise Yapımı
Barbie için Çoraptan Elbise Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial