Barbie için Boncuklu Taç Yapımı

Barbie için Boncuklu Taç Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kız çocuklarının vazgeçilmezi olan Barbie bebeğe kıyafet, takı ve çeşitli aksesuarlar yapmak oldukça zevklidir. Küçük kız çocukları bu tür kendin yap çalışmalarından çok keyif almaktadır. Evde Barbie bebek için güzel bir saç aksesuarı yapmak isterseniz kolay bir yöntem uygulayarak taç yapabilirsiniz. Size anlatacağımız yöntemi çocuklar da rahatlıkla uygulayabilirler. Önerimizi değerlendirmek isterseniz Barbie için taç yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie için Boncuklu Taç Yapımı

Evde kolay bir şekilde Barbie taç yapmak için tel, plastik halka, ataç gibi malzemeler kullanılabilir. Renkli bir atacı düz olarak açtıktan sonra bebeğin başına uygun bir halka haline getirerek taç yapabilirsiniz. İsterseniz bu taca küçük bir boncuk veya pul ile süsleme yapabilirsiniz. Pet şişe kapağından çıkaracağınız halkayı makas ile keserek bunu bebeğe taç olarak takabilirsiniz. Düz ya da simli şönilden keseceğiniz parça ile de şık bir taç yapabilirsiniz. Elinizde eva veya keçe varsa bunları da taç yapımında kullanabilirsiniz.

Barbie Taç
Barbie Taç

Elinizde bu tür malzemeler yoksa lastik ve boncuk da kullanabilirsiniz. Rengarenk boncuklar kullanarak yapacağınız taç Barbie bebeğe çok yakışacaktır. Uygulamanın yapımında inci görünümlü boncuk kullanabilirsiniz. İnci boncuk yoksa çok büyük olmayan başka boncuklar da kullanılabilir. Size anlatacağımız kolay yöntem sayesinde kısa sürede istediğiniz renklerde harika saç aksesuarları yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Aynı ya da farklı renkte boncuk
  • İnce bir lastik
  • Makas

İsterseniz uygulamanın yapımında lastik yerine misina ipi de kullanabilirsiniz.

Barbie Boncuklu Taç Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise ilk olarak lastiği makas ile keserek uzun bir şerit halinde açın. Daha sonra aynı ya da farklı renkteki boncukları lastiğe geçirin. Son olarak lastiğin iki ucunu sıkı bir şekilde düğümleyerek fazlalığı makas ile dikkatlice kesin. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda Barbie boncuklu taç yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Başka bir yöntem uygulayarak şık bir saç aksesuarı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, pet şişeden Barbie taç yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Barbie Taç Yapımı Resimli Anlatım
Barbie Taç Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial