Barbie için Bikini Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle Barbie bebek için şık bir bikini yapabileceğiniz örnek kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Barbie bebek için kıyafet yapmayı seviyorsanız size anlatacağımız yöntemi uygulayarak kısa sürede güzel bir bikini yapabilirsiniz. Tek malzeme ile yapacağınız deniz kıyafeti bebeğe çok yakışacaktır. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, Barbie için bikini yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie için Bikini Yapımı

Evde Barbie bikini ve mayo yapmak için genelde balon kullanılmaktadır. Balon esnek yapısı nedeni ile bu tür çalışmalar için ideal bir malzemedir. Balon yoksa bant ile de mayo ve bikini gibi deniz kıyafetleri yapabilirsiniz. Şık bir tasarım olmasını isterseniz uygulamanın yapımında renkli bant kullanabilirsiniz. Kullanacağınız renkli bant düz veya desenli olabilir. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renkte bant bulabilirsiniz.

Barbie için Bikini Yapımı
Barbie için Bikini Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz veya desenli bant
  • Makas
  • Falçata
  • Cımbız

Barbie için Bikini Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak şık bir bikini yapabilirsiniz.

  • İlk olarak bikininin üst kısmını yapmakla işe başlayabilirsiniz. Banttan bir parçayı makas ile kesin ve bunu bebeğin üst kısmına sıkı bir şekilde yapıştırın.
  • Banttan kestiğiniz başka bir parçayı makas ile ikiye keserek ince bir şerit haline getirin. Hazırladığınız şeridin bir ucunu bikini üstüne diğer ucunu da bebeğin boynunun arkasına yapıştırın. Diğer taraf içinde aynı işlemi uygulayın. İsterseniz askıları bu şekilde yapmak yerine düz olarak da yapabilirsiniz.
  • Üst kısmı tam ortadan cımbız ile sıkarak büzgülü şekil verin.
  • Bu şekilde bikini üstünü yaptıktan sonra sıra geldi altını yapmaya.
  • Banttan kestiğiniz uzun bir parçayı bebeğin bikini bölgesine göbek altından kalça kısmına kadar yapıştırın.
  • Banttan bir şerit keserek bunu makas ile ortadan ikiye kesin. Sonrasında ince bant şeridini bikini altının üst kısmına boydan boya yapıştırın. Kenarlarda fazlalık varsa bunu falçatanın ucu ile hafifçe ittirerek düzeltebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra Barbie bikini yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz bikiniye küçük eva parçaları ile süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz bikininin alt ve üst tarafını farklı renklerde banlarla da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Bu kolay yöntem sayesinde Barbie bebek için rengarenk bikiniler yapabilirsiniz. Evde bu keyifli kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda Barbie için bikini yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu güzel kombini tamamlamak için şık bir plaj çantası yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, minyatür plaj çantası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Barbie için Bikini Yapımı Resimli Anlatım
Barbie için Bikini Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial