Barbie Elbise Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde Barbie bebek için kolay elbise yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kızınızın bebeğine elbise yapmak istiyor fakat dikiş dikmeyi bilmiyorsanız size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Dikişsiz, yapıştırıcısız Barbie elbise yapımı için tek ihtiyacınız olan şey bir parça kumaş. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Barbie Elbise Yapımı

Evde barbie elbise yapmak için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bazı uygulamalarda kumaştan daire şeklinde bir parça kesilerek bu katlanır ve kat yerinden küçük bir parça kesilerek etek yapılır. Sonrasında aynı ya da farklı renkte bir kumaştan uzun bir şerit kesilir ve bu parça bebeğin üst kısmına sarılarak kıyafet yapılır. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için dikişsiz kıyafet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde dikişsiz oyuncak bebek elbisesi yapmak için kumaş, çorap, poşet ya da maske gibi malzemeler kullanılabilir. Çocuğunuzun küçülen kıyafetlerini de bebeğe elbise yaparken kullanıp değerlendirebilirsiniz.

Barbie Elbise
Barbie Elbise

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte esnek bir kumaş
  • Lastik ya da küçük bir çengelli iğne

Bunların dışında süsleme yapmak için boncuk, pul ya da küçük parlak taşlar kullanabilirsiniz.

Dikişsiz Barbie Elbise Yapımı

Uygulamanın yapımında kullanılan kumaş dikdörtgen şeklinde olmalıdır. Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra elbise yapımına geçebilirsiniz.

  • Kumaşı düz bir zemine serin ve bebeği bu kumaşın ortasına yerleştirin.
  • Daha sonra kumaşın bir tarafını Barbie bebeğin bedenine sıkı bir şekilde sarın.
  • Diğer ucunu da hafif aşağı doğru getirerek arkaya kadar sıkı bir şekilde sarın.
  • Elbisenin açılmaması için arkadan küçük bir çengelli iğne ile tutturun veya beline bir lastiği kemer olarak bağlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra Barbie bebek elbisesi yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz elbisenin daha şık görünmesi için boncuk veya küçük parlak taşlarla süsleme yapabilirsiniz. Elinizde desenli bant varsa bununla da elbiseye zevkinize uygun şekilde süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda Barbie dikişsiz elbise yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Barbie Elbise Yapımı Resimli Anlatım
Barbie Elbise Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial