Barbie Dikişsiz Pileli Etek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde Barbie bebek için pileli etek yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Barbie bebeğe etek yapmak istiyor fakat dikiş dikmeyi bilmiyorsanız size anlatacağımız kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey bir bez maske. Bu maskeyi makas ile kesip gerekli yerleri silikon tabancası ile yapıştırarak kısa sürede güzel bir etek tasarlayabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, Barbie dikişsiz pileli etek yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie Dikişsiz Pileli Etek Yapımı

Evde dikişsiz Barbie etek yapmak için uygulayabileceğiniz en kolay yöntem yapıştırıcı kullanmaktır. Kumaşı istediğiniz etek modeline uygun şekilde kestikten sonra açık yerleri çift taraflı bant ya da silikon tabancası ile yapıştırabilirsiniz. Daha sağlam olması bakımından silikon tabancası kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kumaş kesmekle uğraşmadan kolay bir şekilde etek yapmak isterseniz bez maske kullanabilirsiniz. Yapacağınız eteğin şıklığını tamamlamak için üzerine boncuk, pul ya da küçük parlak taşlarla süsleme yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane maske
  • Makas
  • Silikon tabancası

Bunların dışında süsleme yapmak için boncuk ya da pul gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Barbie Pileli Etek Nasıl Yapılır?

Maske ve diğer malzemeler hazır ise pileli etek yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile maskenin her iki tarafındaki lastikli kısımları ve tel bulunan kenarını dikkatli bir şekilde kesin. Yani 3 kenarı kesip dar kenarlardan birisini kesmeden bırakın. Bu kenar eteğin bel kısmını oluşturacak.
  • Sonrasında maskeyi makas ile ortadan ikiye kesin.
Barbie için Maskeden Etek Yapımı Resimli Anlatım
Barbie için Maskeden Etek Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde eteğin parçalarını oluşturduktan sonra sıra bunları birleştirmeye geldi.
  • İki parçayı ters tarafları dışa gelecek şekilde üst üste koyun ve kenarları silikon ile yapıştırarak parçaları birleştirin.
  • Tüm açıklıklar kapandıktan sonra kumaşın düzünü çevirebilirsiniz.

Bu şekilde eteği hazırladıktan sonra isterseniz üzerine zevkinize uygun bir süsleme yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada pul ile süsleme yapılmış. Kıyafeti tamamlamak için bebeğin üst kısmına peçete sarıp arkadan silikon ile yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde zorlanmadan Barbie dikişsiz kıyafet yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını evde denemek isteyenler için aşağıda Barbie için maskeden etek yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Barbie bebek için maskeden ve dikişsiz farklı kıyafetler yapmak isterseniz, maskeden Barbie kıyafet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial