Barbie Bebek için Çanta Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kız çocukları Barbie bebeklere kıyafet, ayakkabı, çanta ve takı yapmayı çok severler. Size bu konuda ilham vermek için yazımızda Barbie bebek için çanta yapımı başlığı altında kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Evde parlak ve şık bir çanta yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Barbie bebeğe çanta yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie Bebek için Çanta Yapımı

Evde Barbie bebek için çanta yapımında farklı malzeme ve yöntemler uygulanmaktadır. Kumaş, eva, keçe, balon gibi birçok farklı malzeme ile oyuncak bebek için çanta yapmak mümkündür. Çanta yapmak için kolay bir yöntem uygulamak isterseniz kapaklı plastik ambalaj kullanabilirsiniz. Bunların kenarına sap yapıp, üzerlerini süsleyerek çok güzel çantalar yapılabilir. Diş macunu ya da krem kapları ile de minyatür çanta yapmak mümkündür. Parlak bir çanta yapmak isterseniz listede vereceğimiz malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Barbie Çanta
Barbie Çanta

Gerekli Malzemeler

  • Diş macunu kabı
  • Makas
  • Alüminyum folyo
  • Bant
  • Delik açmak için sivri bir nesne
  • İnce bir ip ya da kurdele

Bunların dışında çantayı süslemek için boncuk, pul ya da küçük stickerlar kullanabilirsiniz.

Barbie Bebek için Çanta Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür çanta yapmak için aşağıdaki yöntemleri uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak diş macunu kabının alt kısmını makas ile keserek çıkarın. Kabı yapacağınız çantanın boyutuna uygun olarak kesmelisiniz.
  • Alüminyum folyodan bir parça kesin ve bununla kestiğiniz diş macunu kabını kaplayın.
  • Kalan açıklıkları şeffaf bant ile yapıştırarak kapatabilirsiniz.
  • Bu şekilde çantayı yaptıktan sonra kenarlarına sivri bir nesne ile delik açarak ip ya da ince bir kurdele geçirebilirsiniz.

Evde minyatür çanta yapımı bu şekilde olup isterseniz üzerine süsleme yapabilirsiniz. Farklı bir tasarım yapmak isterseniz diş macunu kabını kaplamak yerine istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay çalışmayı yapmak isteyenler için aşağıda  Barbie çanta yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız Barbie evi için dekoratif yastık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Barbie Bebek için Çanta Yapımı Resimli Anlatım
Barbie Bebek için Çanta Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial