Barbie Abiye Elbise Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kız çocuklarının severek oynadığı Barbie bebekler için evde kıyafet ve eşya yapmak oldukça keyiflidir. Siz de kızınızın bebeği için şık bir parti elbisesi yapmak isterseniz yazımızda anlatacağımız pratik yöntemi deneyebilirsiniz. Abiye elbise yapımında dikiş ve yapıştırıcı kullanılmadığı için herkes rahatlıkla yapabilir. Önerimiz dikkatinizi çektiyse Barbie abiye elbise yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylı anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie Abiye Elbise Yapımı

Evde dikişsiz Barbie elbise yapımı için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemlerden bazılarında dikiş yerine yapıştırıcı kullanılmaktadır. Yapıştırıcı da kullanmadan elbise yapmak için ise esnek kumaşlara uygun kesim ve düğüm yöntemleri uygulanmaktadır. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için dikişsiz kıyafet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Biz bugün sizlerle Barbie bebek için kabarık tül elbise yapımını anlatıyoruz. Sadece tül kumaş ve lastik kullanarak harika bir abiye elbise yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte tül kumaş
  • Elbisenin üst kısmı için tül kumaş ile uyumlu bir kumaş parçası
  • Makas
  • 2 tane lastik

Barbie Abiye Nasıl Yapılır?

Barbie bebeğe abiye elbise yapmak için kızınızın küçülen tüllü elbiselerini kullanabilirsiniz. Bu şekilde bu elbiseleri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Malzemeler hazır ise abiye elbise yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak elbisenin üst kısmı için kullanacağınız kumaşı bebeğin bedenine uygun boyutta kesin.
  • Dikdörtgen şeklindeki kumaşı bebeğin bedenine resimde gördüğünüz şekilde sarın ve kaymaması için bel kısmına lastik geçirin.
  • Bu şekilde elbisenin üst kısmını hazırladıktan sonra sıra etek kısmını yapmaya geldi.
  • Tül kumaşı üst tarafından tutup hafifçe büzdürerek pileli görünüm verin. Daha sonra bu kumaşı ortadan ikiye katlayın.
Barbie Abiye Elbise Yapımı Resimli Anlatım
Barbie Abiye Elbise Yapımı Resimli Anlatım
  • Bebeğin beline bir lastik geçirin ve ikiye katladığınız tül kumaşı lastiğe geçirip kumaşı iki tarafa doğru dikkatli bir şekilde açtırın.
  • Kumaşın tamamını anlattığımız şekilde açtırdığınızda ortaya harika bir kabarık elbise çıkacak.

Tüm bu aşamalardan sonra Barbie abiye elbise yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz kurdele ve küçük parlak taşlarla süsleme yapabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde çok kolay bir şekilde Barbie bebek için parti elbiseleri yaparak kızınızı mutlu edebilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız Barbie abiye elbise yapımı videolu anlatıma göz atabilirsiniz. Kolay gelsin. Bu tarz kolay çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız kolay barbie kıyafet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial