Balonla Ninja Kaplumbağa Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Balonla ninja kaplumbağa yapımı evde keyif alarak yapacağınız kolay bir kendin yap uygulamasıdır. Özel günlerde evimizin dekorunda kısa süreliğine bir değişiklik oluşturmak isteyebiliriz. Böyle durumlarda kağıt ve balon gibi malzemelerle yapılan süslemeler istenen değişikliği oluşturmaya yardımcı olabilir. Dekorasyon kategorimizde balon ile yapılan süslemeler hakkında örnek çalışmalar bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz kendin yap çalışmasında balon ile ninja kaplumbağa yapımı var. Bu uygulama dikkatinizi çektiyse gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşaması hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Balonla Ninja Kaplumbağa Yapımı

Evde balonla ninja kaplumbağa yapmak çok kolaydır. Balonu şişirdikten sonra bunun üzerine el işi kağıdı ile gerekli parçaları yaparak kısa sürede sevimli bir ninja kaplumbağa yapabilirsiniz. Evde çocuğunuz için doğum günü partisi yapacağınız zaman gelecek olan çocuk sayısı kadar balondan ninja kaplumbağa yaparak çocuklara hoş bir sürpriz hazırlamanız mümkün. Ninja kaplumbağanın şeridini yapmak için çoğunlukla krapon kağıdı ya da el işi kağıdı gibi malzemeler kullanılsa da elinizde uygun renkte şerit yapabileceğiniz malzemeler varsa onları da kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane balon
 • İstediğiniz renkte krapon kağıdı
 • Siyah ve beyaz el işi kağıdı
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Siyah keçeli kalem

Ninja kaplumbağaların orijinal rengi yeşildir fakat isterseniz farklı renklerde balonlar da kullanabilirsiniz.

Balonla Ninja Kaplumbağa Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeler hazır ise balonla ninja kaplumbağa yapmak için hemen kolları sıvayabilirsiniz.

 • İlk olarak balonu güzelce şişirin ve sönmemesi için sıkı bir şekilde düğüm yapın.
 • Krapon kağıdından 2 parmak genişliğinde uzun bir şerit keserek bunu balonun üst tarafına dolayarak arka tarafta uçlarını birleştirin. Şeridin açılmaması için arkada iki ucu birbirine dolayın.
 • Kalem ile beyaz el işi kağıdına 2 tane yuvarlak çizin. Siyah el işi kağıdına da beyazlardan biraz daha küçük yuvarlaklar çizin. Bu parçaları makas ile kestikten sonra beyaz yuvarlakların üzerine siyahları yapıştırarak gözleri yapın.
 • Balona yaptığınız şeride gözleri yapıştırın ve siyah keçeli kalemle de ağzı çizerek ninja kaplumbağa yapımını tamamlayın.

Balondan yaptığınız Ninja kaplumbağanın alt tarafına bir ip bağlayarak bunu istediğiniz yere asabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını küçük çocuklar da rahatlıkla yapabileceği için okul öncesi etkinliklere dahil edilebilir. Bu uygulamayı sadece doğum günü partileri için değil çocuğunuzun odasını süslemek için de yapabilirsiniz. Odasında balondan ninja kaplumbağalar görmek çocuğunuzun çok hoşuna gidebilir. Evde balondan ninja kaplumbağa yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız balonla ninja kaplumbağa yapımı resimli anlatıma da göz atabilirsiniz.

Balonla Ninja Kaplumbağa Yapımı-1
Balonla Ninja Kaplumbağa Yapımı-1
Balonla Ninja Kaplumbağa Yapımı-2
Balonla Ninja Kaplumbağa Yapımı-2

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial