Balondan Şeker Şeklinde Süsleme Yapımı

Balondan Şeker Şeklinde Süsleme Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Balondan şeker şeklinde süsleme yapımı evde yapacağınız partilerde çok işinize yarayabilecek pratik bir yöntemdir. Evde çocuğunuz için doğum günü kutlaması yapacaksanız bu şekerli süslemeler misafirlerinizin çok hoşuna gidebilir. Balonla süsleme yapmak kolay olduğu ve bu tür süslemeler daha  güzel göründüğü için ev süslemesinde sıkça balon kullanılmaktadır. Balonlara şekil verilerek, bunların üzeri boyanarak, tül ya da kumaş geçirilerek çok güzel süslemeler yapılmaktadır. Bugün bahsedeceğimiz balondan şeker yapımı da bu tür süslemelere güzel bir örnektir. Uygulamayı yapmak çok uzun zaman almadığı için evinizi kısa sürede süsleyebilirsiniz. Parti bittikten sonra da süslemeleri çıkarmak için uzun süre uğraşmanıza gerek yoktur. Dışarıdan pahalı süsleme aksesuarları almak yerine balondan şeker yaparak evinizi masrafsız bir şekilde süslemeniz mümkün. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz sayıda balon
  • İnce paket kağıdı
  • İnce bir kurdele ya da ip
  • Makas

Balondan Nasıl Şeker Yapılır?

Balondan şeker yapmak için düz renkte paket kağıtları kullanabileceğiniz gibi parlak kağıtları tercih ederek daha dikkat çekici tasarımlar da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Malzemeler hazırsa aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak balonları şişirmekle işe başlamalısınız. Bunları şeker şeklinde yapacağınız için balonları çok büyük şişirmeye gerek yok.
  • Balonların hepsini şişirdikten sonra bunları paket kağıdının üzerine koyun ve balonu kağıda güzelce sarın. Daha sonra bunun kenarlarını kurdele ya da ince bir ip ile sıkı bir şekilde bağlayın.
  • Kenarlardaki kağıtları elinizle hafifçe açtırdığınızda süsleme şeker şeklini alacaktır.
  • Tüm bu aşamalardan sonra balondan şekerleri istediğiniz yere koyabilir ya da bir ip ile asabilirsiniz.

Balonların üzerine düz paket kağıdı sardıysanız uygulama sonrasında bunların üzerine siyah keçeli kalem ile yazı yazabilir ya da küçük figürler çizebilirsiniz. İsterseniz şekerlerin üzerine simli eva kağıdı ile kalp, yıldız ya da çiçekler yaparak bunları daha şık bir hale getirebilirsiniz. Balonlu şeker paketlerinin içlerine minik şekerlemeler koyabilir ve parti bitiminde bu balon şekerleri misafirlerinize verebilirsiniz. Böyle bir sürpriz davetlilerin çok hoşuna gidebilir. Evde bu uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda, balondan şeker yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Balondan Şeker Şeklinde Süsleme Yapımı
Balondan Şeker Şeklinde Süsleme Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial