Balondan Nasıl Çiçek Yapılır?

Balondan Nasıl Çiçek Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Balondan nasıl çiçek yapılır? sorusunun cevabını öğrendikten sonra sizde evinizde yapacağınız kutlamalarda harika süslemeler yapabilirsiniz. Katıldığınız partilerde balon ile yapılan rengarenk çiçekleri görünce bunların nasıl yapıldığını merak etmiş olabilirsiniz. Biz de bu merağınızı gidermek için bugün sizlerle balondan çiçek yapımı hakkındaki detayları paylaşmak istiyoruz. Balon ile yapılan süslemeler hem ekonomik hem de çok şık olduğu için günümüzde sıkça kullanılmaktadır. Evde çocuğunuz için doğum günü partisi yapacağınız zaman siz de balondan çiçekler yaparak ortamı daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Uygulamayı yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve çalışma hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 5 tane aynı renkte balon
  • 1 tane çiçeğin ortası için farklı renkte balon
  • Siyah keçeli kalem
  • İp

Balondan Çiçek Yapımı

Balon ile çiçek yapmak oldukça kolaydır. Küçük balonlar kullanarak zarif ve çok güzel çiçekler yapmanız mümkün. İlk olarak balonların hepsini güzelce şişirmekle işe başlayın. Balonları şişirdikten sonra bunların sönmemesi için ip ile bağlayın. Bu iplerin ucunu biraz uzun olarak bırakmayı unutmayın. Balonların hepsini şişirdikten sonra bunlara çiçek şekli vermek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor.

  • Çiçek yapmak için önce aynı renkte olan 5 tane balonu alt taraflarından yuvarlak oluşturacak şekilde birbirine bağlayın.
  • Bunu yaptıktan sonra ortada küçük bir boşluk kalacaktır. Ortadaki bu boşluğa da çiçeğin göbeği olacak diğer balonu yerleştirin ve arkada sıkı bir şekilde bağlayın.
  • Balonlar düz bir renge sahipse bunların üzerine siyah keçeli kalem ile çizgiler çekerek çiçek yapımını tamamlayın.

Bu pratik uygulama sayesinde özel günlerde evinizi rengarenk çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Çiçek yaparken tek renk balon kullanabileceğiniz gibi çiçeğin her yaprağını farklı bir renkte de yapmanız mümkün. Aynı uygulamayı üzerinde desenler olan balonları kullanarak da yapabilirsiniz. İsterseniz düz renkli balonların üzerini simli boya ile süsleyerek daha dikkat çekici çiçekler de yapabilirsiniz. Biz sizlere uygulamanın nasıl yapıldığını anlattık. Nasıl bir tasarım yapacağınızı sizin tercihinize bırakıyoruz. Bu kolay kendin yap uygulaması sayesinde kısa sürede fazla masrafa gerek kalmadan evinizin dekorunu daha şık bir hale getirebilirsiniz. Balondan çiçek şekli yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmalar size bu konuda ilham verebilir.

Balondan Nasıl Çiçek Yapılır
Balondan Nasıl Çiçek Yapılır
Balondan Çiçek Yapımı
Balondan Çiçek Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial