Balondan Kiraz Yapımı

Balondan Kiraz Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Balondan kiraz yapımı sayesinde çocuğuz için evde doğum günü kutlaması yapacağınız zaman kolay bir şekilde süsleme yapabilirsiniz. Balon ile yapacağınız kirazları çocuk odasının dekorunu güzelleştirmek için de kullanabilirsiniz. Evde yapılan partilerde dekoru bu özel güne hazır hale getirmek için balon ile farklı süslemeler yapılmaktadır. Balonlar şişirildikten sonra bunların üzerine tül ile süslemeler yapılmaktadır. Balonların üzerine siyah keçeli kalem ile yazı ve desenler yapılarak da farklı tasarımlar oluşturulmaktadır. Bu tür süsleme örneklerini daha önceden sizlerle paylaştık. Bugün ise balon ile kiraz yapabileceğiniz keyifli bir çalışmayı sizlerle paylaşıyoruz. Çocuklarınız varsa bu uygulamayı onlarla birlikte yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Balondan kiraz yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kırmızı balon
  • Yeşil ve kahverengi fon kartonu
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Balondan Nasıl Kiraz Yapılır?

Balondan kiraz yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak balonları şişirmekle işe başlayın. Bu kırmızı balonlar kiraz olacak.
  • Sonrasında kirazın yaprak ve sapını yapmanız gerekiyor. İlk olarak yeşil fon kartonunun üzerine büyük bir yaprak çizin. Yapraktan sonra kahverengi fon kartonu ile de sapı yapın. Bu parçaları makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
  • Yaprak ve sapı bu şekilde yaptıktan sonra sıra geldi bu parçaları yerlerine yapıştırmaya.
  • Balonun sağ üst tarafına yaprağı yapışkan yardımı ile sabitleyin. Sapı da sol tarafa doğru yapıştırın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra balondan kiraz yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu uygulama sayesinde istediğiniz sayıda kiraz yaparak özel günlerde evinizin dekorunu daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Aynı uygulamayı farklı renkte balonlarla yaparak limon, portakal ya da elma gibi meyveleri de yapabilirsiniz. Balon her yerde rahatlıkla bulunan hesaplı bir malzeme olduğu için parti süslemesi yapmak için en ideal malzemelerden birisidir. Kısa sürede çok sayıda balon yaparak evinizi kolay bir şekilde süsleyip geri kalan hazırlıkları tamamlamak için de vakit kazanabilirsiniz. Siz de balon ile süsleme yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız görsel size bu konuda fikir verebilir.

Balondan Kiraz Yapımı
Balondan Kiraz Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial