Balondan Barbie Elbise Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle sadece tek bir balon kullanarak Barbie bebek için kıyafet yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Kız çocukları Barbie bebeklerin saçlarını yapmayı ve onlar için yeni kıyafetler tasarlamayı severler. Siz de evde çocuğunuzla birlikte bebek için şık bir elbise yapmak isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse balondan Barbie elbise yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Balondan Barbie Elbise Yapımı

Evde Barbie elbise yapmak isteyip de dikiş dikmeyi bilmeyenlerin uygulayabileceği farklı yöntemler bulunmaktadır. Kumaş, poşet, tuvalet kağıdı ve peçete kullanarak dikişsiz Barbie elbise yapabilirsiniz. Bir parça kumaş ile şık bir elbise yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie elbise yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Çocuğunuzun küçülen kıyafetlerini ya da evdeki artık kumaşları bu yöntemi uygulamak için kullanabilirsiniz. Elinizde nu tür kumaşlar yoksa balon kullanarak da güzel bir elbise yapabilirsiniz.

Barbie Elbise-2
Barbie Elbise-2

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz ya da desenli balon
  • Makas

Bunun dışında kemer yapmak için eva ya da kurdele gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Balondan Barbie Elbise Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında orta boy bir balon kullanırsanız tasarımı yapmanız daha kolay olur. Malzemeler hazır ise elbise yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile balonun ağız kısmını kesin. Bunu yaparken dar kısmın tamamını kesmeniz gerekiyor.
  • Bu şekilde balonu iki parçaya ayırmış olduk. Bu parçalar kıyafetin alt ve üst kısmını oluşturacak.
  • Geniş olan parçayı alıp bunu katlayın ve makas ile küçük bir parça kesin. Daha sonra bunu bebeğe etek olarak giydirin.
  • Balonun ağız kısmından kestiğiniz parçayı makas ile keserek düz bir şekilde açın. Bunu da bebeğin üst kısmına sararak arkadan düğüm yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra Barbie bebek elbisesi yapımı tamamdır. Ağız kısmından kestiğiniz lastikli parçayı bebeğe saç bandı olarak takabilirsiniz. Şık bir elbise olması için beline eva ya da ince bir kurdele ile kemer yapabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda balon ile Barbie elbise yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Barbie Elbise Yapımı Resimli Anlatım
Barbie Elbise Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial