Balon ile Vazo Süslemesi Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Balon ile vazo süslemesi yapımı çocuk oyuncağı diyebileceğimiz kadar kolay bir çalışma. Cam eşyalar zamanla ilk aldığımız gündeki cazibesini yitirebilir. Sade ve şık göründüğü için aldığımız bir vazonun görünümü artık eskisi gibi hoşumuza gitmeyebilir. Siz de bu problemi yaşıyorsanız vazoyu atmak ya da bir köşeye kaldırmak yerine balon ile süsleyebilirsiniz. Bu tür pratik çalışmalardan hoşlanıyorsanız denemenizi tavsiye ediyoruz. Gerekli malzemeleri ve yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Orta boy cam bir vazo
  • İstediğiniz renkte balon
  • Makas

Uygulamayı yaparken herhangi bir yapıştırma işlemi uygulanmadığı için vazonun boyutu balona uygun olmalıdır. Küçük bir vazonun üzerine geçirilen balon düzgün durmayacağı gibi kullandığınız vazo büyük olursa, balona geçirirken yırtılabilir. Bu yüzden vazonun boyutunun balona uyması önemlidir.

Balon ile vazo süslemesi nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız, sizi merakta bırakmadan hemen sorunuzun cevabını verelim.

  • İlk olarak balonun ağız kısmını kesin. Bu çalışmada balon düz bir şekilde değil verev olarak kesilmiş. Bu şekilde daha şık bir tasarım ortaya çıkmış. Siz de balonu böyle verev keserek daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Balonu kestikten sonra doğrudan vazoya geçirin. Balon esnek bir malzeme olduğu için vazoya geçirirken onu saracak ve hiç yapıştırmaya gerek kalmadan uygun şekli alacaktır. Tüm bu aşamaların ardından renkli dekoratif vazonuzu evinizin en güzel köşesine koyabilirsiniz.

Bu pratik yöntem ile kavanoz süslemesi de yapabilirsiniz. Mutfağınızda bulunan baharat takımı düz cam ise bu yöntemi uygulayarak onları da daha renkli ve şık bir hale getirebilirsiniz. Düz cam su bardaklarının görünümünden sıkıldıysanız onları da balon ile kaplayarak renkli ve şık bir tasarıma kavuşturabilirsiniz. Boş cam şişelere balon geçirerek bunları da evinizin dekorunu güzelleştirmek için kullanabilirsiniz. Desenli balon varsa bunları kullanarak daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Balon ile vazo süslemek evde keyifli vakit geçirirken cam eşyalarınızın görünümünü güzelleştirmenize de yardımcı olur. Düz olduğu için beğenmeyip bir kenarda beklettiğiniz vazonuz varsa hemen bu çalışmayı uygulayarak yeni bir vazoya sahip olabilirsiniz.

balon-ile-vazo-susleme-yapimi

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial