Balık Kılçığı Saç Örgüsü Yapımı

Balık Kılçığı Saç Örgüsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Balık kılçığı saç örgüsü yapımı sayesinde saçlarınıza bu farklı modeli evde kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Son yıllarda bayanlar arasında saç örgüsü modelleri popüler olduğundan birçok farklı örgü tekniği uygulanmaya başlanmıştır. Balık kılçığı saç örgüsü de bu tekniklerden birisi olup her yaştan bayanın ilgisini çekmektedir. Dışarıdan bakıldığında bu saç örgüsünü yapmanın zor olduğu düşünülebilir. Bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız resimli anlatım sayesinde siz de hiç zorlanmadan saçlarınızı balık kılçığı şeklinde örebilirsiniz.

Balık Kılçığı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Balık kılçığı saç örgüsü yapmaya başlamadan önce saçlarınızı çok iyi taramanız gerekmekte. Saçlarda dolaşık olması hem örme işlemini zorlaştırır hem de modelin çirkin görünmesine neden olabilir. Bu yüzden ilk olarak saçlarınızdaki tüm dolaşıkları açacak şekilde güzelce tarayın. Balık kılçığı saç örgüsü nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız aşağıdaki resimli anlatıma göz atabilirsiniz.

Taramış olduğunuz saçları ense kısmında ortadan ikiye ayırın.

Balık Kılçığı Saç Örgüsü Yapımı Resimli Anlatım-1
Balık Kılçığı Saç Örgüsü Yapımı Resimli Anlatım-1

Saçınızın sol tarafından ince bir tutam alın. Bunu ayırdığınz saçın üzerinden diğer tarafa geçirin.

Balık Kılçığı Saç Örgüsü Yapımı Resimli Anlatım-2
Balık Kılçığı Saç Örgüsü Yapımı Resimli Anlatım-2

Daha sonra diğer taraftan da aynı kalınlıkta bir saç tutamı alarak karşı tarafa geçirin. Bu işlemi yaparken saçları sıkı bir şekilde tutmaya özen göstermelisiniz.

Balık Kılçığı Saç Örgüsü Yapımı Resimli Anlatım-3
Balık Kılçığı Saç Örgüsü Yapımı Resimli Anlatım-3

Saçın ucuna gelene kadar ince saç tutamlarını sağdan sola, soldan sağa doğru geçirerek örün.

Balık Kılçığı Saç Örgüsü Yapımı Resimli Anlatım-4
Balık Kılçığı Saç Örgüsü Yapımı Resimli Anlatım-4

Saçlarınızı örmeyi tamamladıktan sonra saç ucuna toka takarak uygulamayı tamamlayın. Saç örgüsünün gün boyu bozulmadan kalması için isterseniz biraz saç spreyi sıkabilirsiniz.

Balık Kılçığı Saç Örgüsü Yapımı Resimli Anlatım-5
Balık Kılçığı Saç Örgüsü Yapımı Resimli Anlatım-5

Sizlerle paylaşmış olduğumuz balık kılçığı saç örgüsü yapımı resimli anlatım sayesinde siz de kendi saçlarınızı ya da kızının saçlarını bu teknikle örebilirsiniz. Örgüye balık kılçığı görünümü verebilmek için aldığınız saç tutamlarının ince olması gerekmektedir. Örme işlemini sıkı bir şekilde ve sırayı şaşırmadan yaparsanız saçlarınızı resimde gördüğünüz gibi güzel bir şekilde örmeniz mümkün. Bu dikkat çekici saç örgüsü modelini günlük hayatta kullanabileceğiniz gibi özel bir davete katılacağınız zaman aralara parlak saç aksesuarları takarak abiye saç modeli olarak da kullanmanız mümkün.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial