Balık Kılçığı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Balık Kılçığı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Balık kılçığı saç örgüsü nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. Balık kılçığı saç örgüsü normal saç örgüsünden farklı bir saç örgüsü olarak dikkat çekmektedir. İkili ve tekli balık kılçığı saç örgüsü yapılabildiği gibi at kuyruğu ve farklı saç topuzları ile de kullanılmaktadır. Dışarıdan bakıldığında yapımı zor gibi görünse de işin püf noktasını bilince bu saç modelini yapmak oldukça kolaydır. Yazımızda vereceğimiz pratik bilgiler ve resimli anlatım sayesinde siz de kolay bir şekilde balık kılçığı saç örgüsü yapabilirsiniz.

Balık Kılçığı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Saç örgüsü bayanların günlük yaşantılarında sıkça kullandığı bir saç modelidir. Doğal görünümü, rahat kullanımı ve kolay yapımı nedeni ile her yaştan bayanın favori saç modelidir. Hal böyle olunca normal saç örgüsü dışında ortaya birçok farklı saç örgüsü modeli de çıkmaktadır. Balık kılçığı saç modeli de bunlardan birisi olup, son dönemlerde her yaştan bayanın öncelikli tercihleri arasındadır. Bu saç modeli uzun ve orta boy saçlar için idealdir. Balık kılçığı saç örgüsü isteğe göre ense hizasından ya da yukarıdan yapılabilir. İsterseniz saçlarınızı at kuyruğu bağladıktan sonra balık kılçığı saç örgüsü yapabilirsiniz. Saçlarınızın yarısını balık kılçığı örüp geri kalanını salık bırakabilirsiniz. Klasik saç örgüsü ile yaptığınız tüm saç modellerini balık kılçığı örgüsü ile de yapmanız mümkün. Özel bir davete katılacağınız zaman saçlarınızı balık kılçığı örüp bunu ister normal hali ile ister topuz olarak kullanabilirsiniz. Bu saç örgüsü şık görünümü ile günlük yaşantınızda ve özel günlerde severek kullanabileceğiniz bir saç modelidir.

Balık Kılçığı Saç Örgüsü Yapımı

Saçlarınıza balık kılçığı saç örgüsü yapmak istiyorsanız ilk olarak saçlarınızı taramakla işe başlamalısınız. Saçlarınız dolaşık olursa ayırırken ve örerken zorlanabilirsiniz. Saçlarınızı tararken bunları yandan ya da ortadan ayırabilir, isterseniz geriye doğru tarayabilirsiniz.

Saçlarınızı taradıktan sonra bunları arkadan tarak yardımı ile ikiye ayırın. Saçınızın sol tarafından istediniz kalınlıkta bir tutam alarak bunu sağ tarafa geçirin. Bunu yaparken saç tutamını sıkı bir şekilde tutmaya dikkat etmelisiniz. Eğer dağınık balık sırtı saç örgüsü yapmak isterseniz o zaman saç tutamını gevşek bırakarak yapmalısınız.

Balık Kılçığı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır-1
Balık Kılçığı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır-1

Bir sonraki adımda ise saçın sağ tarafından bir tutam alın ve bunu sol tarafa geçirin. Bu şekilde aynı sırayı takip ederek örmeye devam edin.

Balık Kılçığı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır-2
Balık Kılçığı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır-2

Bu şekilde saçların tamamını ördükten sonra ucuna bir lastik toka takın. Saç örgüsünün dağılmaması için lastik tokayı sıkı tutturmaya dikkat etmelisiniz.

Balık Kılçığı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır-3
Balık Kılçığı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır-3

Havalı bir saç modeli yapmak isterseniz saçlarınızı örüp tokayı taktıktan sonra yukarı taraflara parmak uçlarınızı sokarak hafifçe kabartabilirsiniz. Son olarak balık kılçığı saç örgüsünün daha uzun süre bozulmadan kalması için saç spreyi uygulayın.

Balık Kılçığı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır-4
Balık Kılçığı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır-4

Tüm bu aşamalardan sonra balık kılçığı saç örgüsü yapımı tamamdır. Saçlarınızı ördükten sonra aralardan çıkan ince tutamlar varsa bunları siyah bir tel toka ile alttan görünmeyecek şekilde kamufle edebilirsiniz. Aynı saç modelini yukarıdan yapmak isterseniz o zaman saçları örmeye daha yukarıdan başlamanız gerekiyor. Bu yazımızda paylaştığımız balık kılçığı saç örgüsü resimli anlatım sayesinde kendinizin ya da kızınızın saçlarına bu modeli kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. İsterseniz saçlarınızı ikiye ayırdıktan sonra bunları ikili balık kılçığı olarak da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial