Balerin Şablonları
Sosyal medyada paylaş

Balerin şablonları yapacağınız çeşitli el işi çalışmalarında çok işinize yarayabilir. Bildiğiniz gibi balerin figürü farklı dekor ürünleri yapımında sıkça kullanılmaktadır. Fon kartonuna çizilen balerinlere tül ya da farklı malzemelerden etekler yapıldıktan sonra bunlarla çok güzel pano ve duvar süsleri yapılmaktadır. Daha önceden sizlerle balerinli duvar panosu yapımı ile ilgili güzel bir çalışma paylaşmıştık. Çizim yeteneği olanlar kendileri istedikleri gibi bir balerin çizebilirler. Çizimi iyi olmayanlar da bu tür çalışmalar yapacakları zaman balerin şablonu kullanabilirler.

Balerin şablonu farklı şekillerde olabilir. Balerinlerin kol ve bacakları farklı şekillerde çizilerek değişik şablonlar yapmak mümkündür. Kolay balerin şablonları sayesinde evde çok güzel çalışmalar yaparak harika tasarımlara imza atabilirsiniz. İstediğiniz renkte bir fon kartonuna şablon yardımı ile balerini çizin. Bunu makas ile dikkatli bir şekilde kestikten sonra tül ya da kumaştan kabarık bir etek dikin ve eteği balerine yapıştırarak sabitleyin. Eğer dikiş dikmeyi bilmiyorsanız bir kağıdı katlayarak da kabarık etek yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız şablon örneklerinde balerinlerin etekleri olduğu için isterseniz etek yapmadan bunları orjinal halleri ile de kullanmanız mümkün. Farklı renkte fon kartonları ile birkaç tane balerin yapıp bunları bir ipe geçirerek güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. İki tane balerin yapıp bunlarla şık bir pano da yapabilirsiniz. Elinizde hazır şablon olduğu zaman kısa sürede çok güzel balerinler yapabilirsiniz.

Balerin şablonları sayesinde kız çocuklarının odalarını süslemek için harika dekor ürünleri yapabilirsiniz. Kız çocukları balerinleri çok sevdikleri için kızınız odasında böyle bir süslemeden çok hoşlanabilir. Elinizde tül ya da başka bir kumaş parçası varsa bunlardan da kabarık bir balerin eteği yaparak güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. Salonda kullanmak için balerinli pano yapmayı da düşünebilirsiniz. Son dönemlerde balerinli panolar dekorasyonda sıkça kullanıldığı için siz de evde bunlardan yapmayı deneyebilirsiniz.

Aşağıda sizlerle paylaştığımız örnek balerin şablonu çizimleri arasından beğendiğinizi seçin ve bunun bilgisayardan çıktısını alın. Daha sonra bu şablonun altına karbon kağıt koyun ve fon kartonuna balerini çizin. Yapmış olduğunuz balerini olduğu gibi yada yukarıda anlattığımız şekillerde farklı çalışmalarda kullanabilirsiniz. Şablonları vermesi bizden bunları değerlendirmesi sizden.

 

Balerin Şablonları
Balerin Şablonları
Balerin Şablonu-1
Balerin Şablonu-1
Balerin Şablonu-2
Balerin Şablonu-2
Balerin Şablonu-3
Balerin Şablonu-3
Balerin Şablonu-4
Balerin Şablonu-4
Balerin Şablonu-5
Balerin Şablonu-5
Balerin Şablonu-6
Balerin Şablonu-6
Balerin Şablonu-7
Balerin Şablonu-7

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial