Sosyal medyada paylaş

Bakır telden yüzük yapımı herkesin çok rahat bir şekilde uygulayabileceği, oldukça keyifli bir takı tasarımı çalışmasıdır. Hesaplı malzemelerle yapacağınız, kendi tasarımınız olan bir yüzüğü kullanmanın zevkini yaşamak istiyorsanız bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Tam parmağınıza göre ve istediğiniz deseni verebileceğiniz birbirinden güzel yüzükler yaparak, tüm dikkatleri ellerinizin güzelliğine çekebilirsiniz. Kendi yüzüğünü yapmak isteyenler için aşağıda gerekli malzemelerin listesini veriyor ve yapım aşamasını anlatıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte bakır tel
  • Yassı uçlu pense
  • Makas
  • Boncuk
  • Yüzüğü takacağınız parmağın kalınlığında bir kalem

Şimdi bakır telden yüzük nasıl yapılır? sorusunun cevabını adım adım açıklamaya başlıyoruz.

  • İlk olarak bakır tele yassı uçlu pense yardımı ile istediğiniz şekli verin. Kalp, sonsuzluk, çiçek gibi istediğiniz bir desen yapabilirsiniz. Boncuk kullanacaksanız bu aşamada onları da yerlerine takın.
  • Kalem ile ölçüyü aldıktan sonra makas yardımı ile dikkatli bir şekilde teli kesin.
  • Telin parmağınıza batmasını önlemek için uçlarını kıvırdıktan sonra bakır telden yüzüğünüz hazır. Güle güle kullanın.

Daha gösterişli bir yüzük yapmak için renkli bakır tel ve parlak aksesuarlar kullanabilirsiniz. Bu kolay yöntem ile normal yüzük yapabileceğiniz gibi takı trendleri arasında bulunan ikili ve eklem yüzüğü gibi modern tasarımlar da yapabilirsiniz. Bakır tel yumuşak bir yapıya sahip olduğu için ister uzun ister kısa, zevkinize göre farklı tasarımlar yapabilirsiniz. Yaptığınız yüzüğe boncuk ya da başka bir süs yapıştıracaksanız bunun için silikon tabancası kullanabilirsiniz. Bu pratik yöntemi bilezik ve küpe yapımı için de kullanabilirsiniz. Dilerseniz bakır tel ile kendinize yüzük, bilezik ve kolyeden oluşan çok güzel bir takım da yapabilirsiniz. Sizlere bu konuda fikir vermek için aşağıda bakır telden yapılmış yüzüklerden birkaç örnek veriyoruz. Bunları gördüğünüzde siz de kendiniz ve sevdikleriniz için böyle güzel takılar yapmak isteyebilirsiniz.

Bakır Telden Güllü Yüzük Modeli
Bakır Telden Güllü Yüzük Modeli
Bakır Telden İncili Yüzük
Bakır Telden İncili Yüzük
Bakır Telden Kurdele Yüzük
Bakır Telden Kurdele Yüzük
Bakır Telden Modern Yüzük
Bakır Telden Modern Yüzük
Bakır Tel ile Yüzük Modeli
Bakır Tel ile Yüzük Modeli

Parmağınıza ve zevkinize uygun yüzük bulmakta zorlanıyorsanız ya da eski takılarınızdan sıkıldıysanız hemen bakır tel temin ederek çalışmaya başlayabilirsiniz. Kendi takı tasarımını yapmak isteyenler için aşağıda bakır telden yüzük yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bunu inceleyerek siz de hiç zorlanmadan harika yüzükler yapabilirsiniz.

Bakır Telden Yüzük Yapımı
Bakır Telden Yüzük Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial