Az Malzeme ile Kolay Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Az malzeme ile kolay duvar süsü yapımı elinizdeki boş karton kutuları ve artık yün ipleri değerlendirebileceğiniz güzel bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Çoğumuzun evinde boş karton kutular bulunmaktadır. Örgü örmeyi seviyorsanız elinizde artık ipler de bulunuyor olabilir. Bunları nasıl değerlendireceğinizi düşünüyorsanız yazımızda paylaşacağımız çalışma size bu konuda ilham verebilir. Evinizin salon ya da oturma odasında kullanabileceğiniz güzel bir duvar süsü yapmak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Az Malzeme ile Kolay Duvar Süsü Yapımı

Boş vakitlerinizi değerlendirmek için kolay kendin yap çalışmaları uygulamaktan hoşlanıyorsanız karton ve iple dekoratif süs yapmayı deneyebilirsiniz. Ayakkabı kutusu ya da buna benzer karton kutular ve biraz da ip ile güzel bir duvar süsü yaparak evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Çok sayıda artık ip varsa bunları birbirine düğümleyerek rengarenk bir tasarım oluşturabilirsiniz. Uygulamanın yapımı kolay olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Tasarımı size ait olan duvar süsünü kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Elinizdeki artık ipleri kullanarak güzel bir bardak altlığı yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, cd ile dokuma bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Karton
 • Yün ip
 • Yapıştırıcı
 • Makas
 • Kalem
 • Pergel ya da iki farklı boyda yuvarlak nesne

Yapacağınız duvar süsünün şık görünmesi için boncuklu ya da parlak taşlı süs aksesuarları kullanabilirsiniz.

Karton ve İp ile Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Duvar süsünü yapmak için malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Uygulamanın yapımında kullanacağınız karton kutuyu açın ve bunu makas ile keserek düz olan kısmını kullanmak için ayırın.

 • İlk olarak kartonun üzerine istediğiniz boyutta bir daire çizin. Bunu makas ile keserek çıkarın ve daha sonra ortasına daha küçük bir daire çizin.
 • Ortadaki daireyi makas ile keserek karton halkayı yapın.
 • Sonraki aşamada karton halkaya yapıştırıcı sürün ve ipi bu halkaya sararak her yerini kaplayın.
 • Karton halkanın üzeri tamamen kaplandıktan sonra kolay duvar süsü yapımı tamamdır.
 • Buradan sonrasında duvar süsüne metal süsleme aksesurları ya da kendi yapacağınız yapay çiçeklerden yapıştırabilirsiniz. Elinizdeki malzemelere göre farklı süslemeler yapmanız mümkün.
 • Yapmış olduğunuz dekoratif duvar süsünü ince bir kurdele ya da ip yardımı ile duvara asabilirsiniz.

Duvar süsü yaparken tek renk ip kullanabileceğiniz gibi isterseniz farklı renkte ipler kullanarak rengarenk bir tasarım oluşturabilirsiniz. Uygulamanın yapımında yün ip dışında penye ip gibi farklı yapıda ipler de kullanabilirsiniz. Bu güzel geri dönüşüm çalışmasını evde yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, kolay duvar süsü yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu güzel video için KadınHanem YouTube kanalına teşekkür ederiz.

https://www.youtube.com/watch?v=kQW3no5wx-E

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial