Ayran Kabı ile Kedi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ayran kabı ile kedi yapımı ilginizi çekebilecek bir geri dönüşüm uygulanması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Evdeki boş plastik şişeleri değerlendirmek isterseniz bu yazımızda size anlatacağımız çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz ayran kabı ile kedi yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ayran Kabı ile Kedi Yapımı

Evde plastik kaptan kedi yapmak isterseniz bunun için ayran kabı ya da deterjan kabı kullanabilirsiniz. Yumuşak ve düz yüzeyi olan plastik kaplara çizim yapmak ve bunları kesmek kolay olduğu için bu tarz kaplardan kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada ayran kabı kullanılarak beyaz bir kedi yapılmış. İsterseniz siz farklı renkte plastik kaplar da kullanabilirsiniz.

Ayran Kabı ile Kedi Yapımı-1
Ayran Kabı ile Kedi Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane ayran kabı
  • Kalem
  • Makas
  • 1 çift oynar göz
  • Yapıştırıcı

Ayran Kabı ile Kedi Nasıl Yapılır?

Çizim yapma yeteneğiniz yoksa uygulama öncesinde istediğiniz boyutta bir kedi kalıbı hazırlayarak bunu kullanabilirsiniz. Listedeki malzemeler hazır ise sevimli kediyi yapmaya başlayabilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak kedi dışında tavşan, köpek, balık ya da başka hayvanlar da yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde birçok plastik kap çöpe atılmak yerine sevimli bir canlıya dönüşebilir.

  • İlk olarak ayran kabının düz olan yerine kalem yardımı ile kediyi çizin.
  • Sonraki aşamada çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesin.
  • Bu şekilde kediyi yaptıktan sonra oynar gözleri de yerlerine yapıştırın.
  • Son olarak siyah ve kırmızı kalem ile kedinin ağız, burun ve kulaklarını çizerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Yaptığınız bu şirin beyaz kediyi çocuğunuz oynayabileceği gibi isterseniz dekoratif süs yapımında kullanabilir ya da üzerine kesikler yaparak kalem süsüne dönüştürebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. İsterseniz ayran kabının üzerine elma, armut, portakal, havuç gibi çeşitli meyve ve sebzeler çizip bunları uygun renkte akrilik boya ile boyayarak oyuncak meyve ya da sebzeler de yapabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız ayran kabından kedi yapımı resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Kolay gelsin. Evde değerlendirilmeyi bekleyen pet şişeler varsa daha önce paylaştığımız pet şişe ile peçete halkası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Ayran Kabı ile Kedi Yapımı Resimli Anlatım
Ayran Kabı ile Kedi Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial