Ayarlanabilir Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ayarlanabilir bileklik yapımı başlığı altında sizelerle evde kolay bileklik yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Bileklik her yaştan bay ve bayanın sevdiği bir aksesuardır. Tarzınıza uygun renk ve modelde bilekliklerle şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Bileklik kullanmayı seviyorsanız bunu dışarıdan satın almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu yazımızda paylaşacağımız videolu anlatım sayesinde bunu rahatlıla yapabilirsiniz.

Ayarlanabilir Bileklik Yapımı

Bilekliklerin rahat kullanılabilmesi ve şık görünümü nedeni ile çoğunluğun tercihi ayarlanabilir bileklik modellerinden yana olmaktadır. Bu modellerde bilekliği kolunuza göre daraltabilir ya da bollaştırabilirsiniz. Bilekliği yaptığınız teknik ile uygulayacağınız birkaç düğüm sayesinde ayarlanabilir kopça yapabilirsiniz. Evde örgü bileklik yapmak istiyorsanız bu yazımızda paylaşacağımız örnek çalışmadaki tekniği uygulayabilirsiniz.

İnce bileklik modellerinden hoşlanıyorsanız paraşüt ipi kullanabilirsiniz. Kalın bir bileklik yapmak isterseniz yün ip ya da makrome ipi tercih edebilirsiniz. Elinizde artık ipler varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Makrome ip ile bileklik yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kolay makrome bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.  Sevdiklerinize kendi yaptığınız bir hediye vermek isterseniz işe aşağıdaki listede verilen malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Ayarlanabilir Bileklik Yapımı-1
Ayarlanabilir Bileklik Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte ip
  • Makas
  • Bant

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada bileklik yapımı için paraşüt ipi kullanılmış. Siz isterseniz yün ip ya da makrome ipi de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Ayarlanabilir Bileklik Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak zemin olarak kullanacağınız ipi ayarlamakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için ipi kolunuza ölçün ve biraz pay bırakarak ucunu makas ile kesin.
  • Bu ipi düz bir zemine bant ile güzelce sabitleyin.
  • Bilekliği yapacağınız ipten 1,5 metre kesin ve bunu ortalayarak zemindeki ipe düğümleyerek sabitleyin.
  • Sonrasında videoda gördüğünüz şekilde bir soldan bir sağdan düğüm tekniği uygulayarak kolunuza uygun boyutta bileklik yapın.
  • Bilekliği bitirdikten sonra ipten bir parça kesin ve bununla bilekliğin iki cunu birleştirerek aynı teknikle 2-3 düğüm yapın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra örgü bileklik yapımı tamamdır. Sökülmemesi için ipin uçlarını yakarak bilekliği hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu bileklik yapma tekniğini uygulayarak evde kendiniz ve sevdikleriniz için rengarenk bileklikler tasarlayabilirsiniz. Uygulamanın detaylarını inceleyebilmeniz için aşağıda ayarlanabilir bileklik yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Başka bir kolay bileklik modeli incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız saç örgüsü bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial