Ayakkabı Kutusundan Kalemlik Yapımı

Ayakkabı Kutusundan Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ayakkabı kutusundan kalemlik yapımı ile atılmayı bekleyen birçok malzemeyi değerlendirebilirsiniz. Evinizdeki karton kutular ve biten tuvalet kağıtlarının rulolarını kullanarak çok güzel bir kalemlik yapabilirsiniz. Elinizdeki başka artık malzemeleri kullanarak bu kalemliğe güzel bir de süsleme yapmanız mümkün. Günümüzde ayakkabı kutusu ile yapılan çok güzel kendin yap çalışmaları bulunmaktadır. Bu karton kutular kumaş ya da desenli kağıtlar ile kaplanarak güzel birer hediye paketine dönüştürülebilir. Hayal gücünüze ve elinizdeki malzemelere göre ayakkabı kutusundan farklı dekor ürünleri yapabilirsiniz. Bugün sizlerle paylaşacağımız uygulamayı evde yaparak çalışma masasının üzerini süsleyecek harika bir kalemlik tasarlayabilirsiniz. İçinde birçok bölmesi bulunan bir kalemlik yapmak isterseniz, bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Ayakkabı kutusu
  • 18 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • Boya
  • Kalemliği süslemek için keçe, el işi kağıdı ya da başka aksesuarlar
  • Yapıştırıcı

Ayakkabı Kutusundan Nasıl Kalemlik Yapılır?

Ayakkabı kutusundan kalemlik yapmak için çok sayıda tuvalet kağıdı rulosuna ihtiyaç vardır. Kullanacağınız rulo sayısı karton kutunun büyüklüğüne göre değişebilir. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada 18 tane tuvalet kağıdı rulosu kullanılmış. Bu ön bilginin ardından kalemlik yapımını anlatmaya geçebiliriz.

  • İlk olarak ayakkabı kutusunun dışını süslemeniz gerekiyor. Bunun için guaj boya kullanabilir ya da kutuyu desenli el işi kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Elinizde düğme ya da başka süsleme malzemesi varsa bunları da kutunun üzerine yapıştırabilirsiniz. İsterseniz kutunun üzerini boyamak ya da kaplamak yerine siyah keçeli kalem ile istediğiniz şekilde özel bir tasarım yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı.
  • Ayakkabı kutusunun süslemesini tamamladıktan sonra bunun içine tuvalet kağıdı rulolarını yerleştirin. Ruloları dik olarak koymalısınız.
  • Bu şekilde ayakkabı kutusunun içini rulo ile doldurduktan sonra kalemlik yapımı tamamlanmış oluyor. Hemen çalışma masanın üzerine koyarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Böyle geniş bir kalemliğe çocuğunuzun tüm okul kalemlerini, makas ve boya kalemi gibi diğer araç ve gereçlerini de yerleştirebilirsiniz. Eğer elinizde yeterli sayıda tuvalet kağıdı rulosu yoksa ayakkabı kutusunun içine kartondan bölmeler de yapmanız mümkün. Karton kutudan dekoratif ürün yapmak isteyenlere ilham vermesi için aşağıda ayakkabı kutusundan kalemlik yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşıyoruz.

Ayakkabı Kutusundan Kalemlik Yapımı
Ayakkabı Kutusundan Kalemlik Yapımı

Bir cevap yazın