Ayakkabı Kutusundan Duvar Rafı Yapımı

Ayakkabı Kutusundan Duvar Rafı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ayakkabı kutusundan duvar rafı yapımı biraz zahmetli bir el işi çalışması olsa da ortaya çıkan tasarımın şıklığı çekilen zahmete değmektedir. Günümüzde duvar rafı dekorasyonda en sık kullanılan dekor ürünlerinden birisidir. Özellikle çocuk odasında bu tarz ürünler çok işe yaramaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız kendin yap uygulamasında istediğiniz boyutta çok güzel bir duvar rafı yapabilirsiniz. Çocuğunuzun odasının dekorunu masrafsız bir şekilde değiştirmek isterseniz siz de bu projeyi evde yapmayı deneyebilirsiniz. Bu öneri dikkatinizi çektiyse gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz sayıda ayakkabı kutusu
  • İstediğiniz renkte el işi kağıdı
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Mandal
  • Rafı duvara asacak kalınlıkta bir ip

Bu uygulamayı yapmak için ayakkabı kutusu bulamazsanız onunla aynı boyutta başka karton kutu da kullanmanız mümkün.

Ayakkabı Kutusundan Nasıl Duvar Rafı Yapılır?

Ayakkabı kutusundan raf yapmak için ayakkabı kutularının kapak kısımlarını kullanabilirsiniz. İlk olarak bunların içini ve dışını süslemeye yetecek kadar el işi kağıdı temin etmelisiniz. Bundan sonrasında ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • Önce ayakkabı kutularının üst taraflarına yapışkan sürerek bunları istediğiniz el işi kağıdı ile kaplayın.
  • Dışlarını kapladıktan sonra el işi kağıdından bunların içini kaplayacak büyüklükte parçalar kesin. Bunlarla dikkatli bir şekilde kutuların içini kaplayın.
  • Kutuların içini ve dışını kapladıktan sonra yanlarından yapışkan ile birbirine tutturun. Parçaların sağlam bir şekilde yapışması için ek yerlerinden mandal ile tutturun. Bu şekilde yapışkan kuruyana kadar beklettikten sonra mandalları çıkarabilirsiniz.
  • En son olarak kutuların üst tarafına iki tane delik açın ve buradan ip geçirerek dekoratif rafı duvara asın.

Yapacağınız tasarımın daha şık görünmesi için isterseniz karton rafların içine fazla ağır olmayan oyuncak ve biblolar da koyabilirsiniz. Eğer el beceriniz varsa küçük oyuncaklar dikerek bu rafların içine koyabilirsiniz. Siz de çocuğunuzun odasını güzelleştirmek için böyle bir uygulama yapmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, ayakkabı kutusundan duvar rafı yapımı resimli anlatım bu konuda size ilham verebilir.

Ayakkabı Kutusundan Duvar Rafı Yapımı
Ayakkabı Kutusundan Duvar Rafı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial