Atık Malzemelerle Yılbaşı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde yılbaşı süsü yapabileceğiniz iki kolay kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evinizde bulunan pet şişe kapağı ve küçük plastik kapları değerlendirmek isterseniz size anlatacağımız yöntemleri uygulayabilirsiniz. Bu şekilde çam ağacı ve çan şeklinde sevimli süsler yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, atık malzemelerle yılbaşı süsü yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Atık Malzemelerle Yılbaşı Süsü Yapımı

Evde yılbaşı süsü yapmak için çok fazla masraf yapmaya gerek yoktur. Tuvalet kağıdı rulosu, pet şişe kapağı, yumurta kartonu, pet şişe, küçük yoğurt kabı, eski cd, boş karton kutuları yılbaşı süsü yapmak için kullanabilirsiniz. Bu tür malzemeleri boyayarak ve üzerine elinizde bulunan küçük süsler yapıştırarak güzel bir dekoratif süse dönüştürebilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için iki farklı kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Pet şişe kapakları ile yapacağınız yılbaşı ağacı şeklindeki süsleme şıklığı ile dikkat çekecektir. Bu güzel süse eşlik etmesi için küçük meyveli yoğurt kabı kullanarak çan süs yapabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Kabından Yılbaşı Süsü Yapımı

Küçük çocuğunuz varsa onun yediği meyveli yoğurtların kaplarını atmak yerine yılbaşı süsü yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu küçük plastik kaplar çana benzer şekilde ve renkli olduğu için uygulamayı zorlanmadan yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak meyveli yoğurt kabının ağız kısmını makas ile kesin. Bu şekilde kaba çan şekli verdikten sonra sıra diğer ayrıntıları yapmaya geldi.

Meyveli Yoğurt Kabından Yılbaşı Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Meyveli Yoğurt Kabından Yılbaşı Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Bir boncuğu alüminyum folyoya sarın. Bu şekilde boncuk gümüş rengi olacak. İsterseniz boncuğa kaplama yapmak yerine boyayabilir ya da olduğu gibi de bırakabilirsiniz. Sonraki aşamada bu boncuğu yorgan iğnesi yardımı ile ipe geçirin. İpin üst tarafına ve boncuğun alt kısmına düğüm attıktan sonra çan süs yapımı tamamdır. Üzerine istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz. Uygulamanın detaylarını öğrenmek için, meyveli yoğurt kabından çan yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Yılbaşı Ağacı Yapımı

Evinizin dekorunu yeni yıla hazır hale getirmek için küçük bir çam ağacı yapabilirsiniz. Bunun için 7 tane plastik kapak ve yapıştırıcıya ihtiyaç vardır. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada çam ağacı yapımı için yeşil renkte meyve suyu kapakları kullanılmıştır. İsterseniz farklı renkte kapaklarla da bu yılbaşı süsünü yapabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Yılbaşı Ağacı Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kapaklarla Yılbaşı Ağacı Yapımı Resimli Anlatım

Plastik kapaklardan 6 tanesini resimde gördüğünüz gibi üçgen oluşturacak şekilde birbirine yapıştırın. En alta 1 tane daha kapak yapıştırdıktan sonra çam ağacı süs yapımı tamamdır. Ağacın üzerine küçük eva parçaları, boncuk ya da pul gibi malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Son olarak bir ipi ikiye katlayarak çam ağacının arkasına yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, pet şişe kapaklarından yılbaşı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde yılbaşı süsü yapımı hakkında fikir sahibi olabileceğiniz kolay kendin yap çalışmaları paylaştık. Bu uygulamalar sayesinde siz de elinizdeki atık malzemeleri atmak yerine dekoratif süs yaparak değerlendirebilirsiniz. Farklı yöntem ve malzemeler ile değişik yılbaşı süsleri yapmak isterseniz kendin yap kategorimize göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial