Atık Malzemelerle Yılbaşı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle tuvalet kağıdı rulosu ve karton gibi atık malzemeleri kullanarak yılbaşı süsü yapabileceğiniz geri dönüşüm çalışmaları paylaşıyoruz. Evde değerlendirmek için beklettiğiniz bu tür malzemeler varsa anlatacağımız yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu şekilde atık malzemeleri değerlendirirken güzel süsler tasarlayabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse atık malzemelerle yılbaşı süsü yapımı hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Atık Malzemelerle Yılbaşı Süsü Yapımı

Evde yılbaşı süsü yapmak için para harcamanıza gerek yok. Elinizde bulunan pet şişe, karton ve tuvalet kağıdı rulosu, dondurma çubuğu gibi malzemeleri kullanarak çok güzel süsler yapabilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için tuvalet kağıdı rulosu ile yapabileceğiniz bir tasarımı aşağıda paylaşıyoruz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; tuvalet kağıdı rulosu, kalem, makas ve ip. Bunun dışında boya veya küçük süslemeler de kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımı oldukça basit. İlk olarak rulodan aynı kalınlıkta 3 tane parça kesin.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Yılbaşı Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Yılbaşı Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Bunları iç içe geçirerek resimde gördüğünüz gibi yapıştırın. Kenarlarının şekilli olmasını isterseniz yapıştırma işleminden önce tüm kenarları V şekli olacak şekilde kesin. Anlattığımız şekilde süsü hazırladıktan sonra üzerine küçük eva parçaları yapıştırabilir veya boya ile süsleme yapabilirsiniz. Elinizde metalik veya simli boya varsa bunları kullanarak şık süslemeler tasarlayabilirsiniz. Yaptığınız süsün üst tarafına ip geçirerek bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

 

Atık Malzemelerle Yılbaşı Süsü Yapımı-1
Atık Malzemelerle Yılbaşı Süsü Yapımı-1

Kartondan Yılbaşı Süsü Yapımı

Elinizde karton kutu varsa bunu çam ağacı süs yapmak için kullanabilirsiniz. Karton, iğne ve ip kullanarak harika bir iş çıkarabilirsiniz. İlk olarak kartona istediğiniz büyüklükte bir çam ağacı çizin ve kenarlarına makas ile keserek fazlalıkları çıkarın. Daha sonra kartondan yaptığınız ağacın kenarlarına iğne ile delikler açın. Sonrasında bu deliklere batıp çıkarak aşağıdaki gibi bir şekil oluşturun. Çam ağacını yaptıktan sonra üst tarafına ip veya ince bir tel geçirerek bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

Atık Malzemelerle Yılbaşı Süsü Yapımı-2
Atık Malzemelerle Yılbaşı Süsü Yapımı-2

Yazımızda anlattığımız kolay yöntemleri uygulayarak evde kendi yılbaşı süsünüzü yapabilirsiniz. Kendi tasarımlarınızı kullanarak yılbaşı dekoru oluşturmak hoşunuza gidebilir. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmalarını denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirsiniz. Farklı bir çalışama incelemek isterseniz, tuvalet kağıdı rulosundan çam ağacı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial