Ataşla Balık Kitap Ayracı Yapımı

Ataşla Balık Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ataşla balık kitap ayracı yapımı evde kitap ayracı yapmak isteyenlere ilham verebilecek bir kendin yap uygulaması. Evde kitap ayracı yapmak için keçe, eva, karton ya da kağıt gibi farklı malzemeler kullanılmaktadır. Kolay kitap ayracı yapmak isteyenler bu malzemelerden istediklerini uzun bir şerit halinde kesip, üzerine istedikleri süslemeleri yaparak güzel tasarımlar yapmaktalar. Evde kolay kitap ayracı yapmak isteyenler kalp, çiçek ya da bunlara benzer kalıplar kullanarak da istedikleri gibi kitap ayracı tasarlayabilirler. Bugün size bahsedeceğimiz balık kitap ayracı yapımı da bu çalışmalara güzel bir örnektir.

Ataşla Balık Kitap Ayracı Yapımı

Balık kitap ayracı yapımı çok kolay olduğu için bu çalışmayı çocuklarda kolaylıkla yapabilirler. Kitap okumayı sevenlerin balık şeklinde kitap ayracı kullanmaktan hoşlanacaklarını düşünüyoruz. Ataş ile yapılan kitap ayraçları küçük ve zarif olduğu için çoğu kişinin favorisidir. Ataşla balık kitap ayracı yerine farklı tasarıma sahip bir kitap ayracı yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, eva ve ataşla kitap ayracı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane ataç
  • Fon kartonu, eva ya da keçe
  • Kalem
  • Makas
  • Delik açmak için sivri bir cisim

Elinizde başka çalışmalardan artan eva, keçe ya da fon kartonu gibi malzemeler varsa bunları da uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Ataşla Balık Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız balık yapmak için istediğiniz büyüklükte bir kalıp kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise balık kitap ayracı yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak fon kartonunun üzerine kalem ile balığı çizin.
  • Daha sonra çizdiğiniz balığı makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
  • Sivri bir cisim yardımı ile balığın ağız kısmına ataşı takın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra balık kitap ayracı yapımı tamamdır. Bunu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde kendiniz ya da sevdikleriniz için çok güzel kitap ayraçları yapabilirsiniz. İsterseniz balığı renkli fon kartonu ile yaptıktan sonra, beyaz kağıt ile buna kılçık şeklinde bir gövde yaparak daha şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Ataşın ucuna taktığınız sevimli balıklar çocuğunuz için de sevimli bir oyuncak olabilir. İsterseniz uygulamanın yapımında balık yerine çiçek, kalp ya da başka bir figür de kullanmanız mümkün. Evde kolay balık kitap ayracı yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda örnek çalışmalar paylaşıyoruz.

Ataşla Balık Kitap Ayracı Yapımı
Ataşla Balık Kitap Ayracı Yapımı
Ataşla Balık Kitap Ayracı
Ataşla Balık Kitap Ayracı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial