Ataş ve Eva ile Kitap Ayracı Yapımı

Ataş ve Eva ile Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ataş ve eva ile kitap ayracı yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için çocuklar da rahatlıkla bu uygulamayı yapabilirler. Keçe ve eva ile tasarlanan kitap ayraçlarını beğeniyor fakat bu konuda el becerinize güvenmiyorsanız size anlatacağımız kolay çalışmayı yapabilirsiniz. Ataş ve eva ile kitap ayracı yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Ataş ve Eva ile Kitap Ayracı Yapımı

Ataş ve Eva ile Kitap Ayracı Yapımı-1
Ataş ve Eva ile Kitap Ayracı Yapımı-1

Eva üzerine çizim yapmak ve bunu kesmek kolay olduğu için bu malzeme birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Okul öncesi etkinliklerde de bu malzeme sıkça karşımıza çıkmaktadır. Evde eva tasarım ile uğraşıyorsanız elinizde küçük eva parçaları bulunabilir. Bunları atmak yerine sevimli bir kitap ayracı yapabilirsiniz. Bizim elimizde simli eva olduğu için bunu kullandık. Elinizdeki parçanın büyüklüğüne göre evanın üzerine istediğiniz herhangi bir figürü çizerek kolay bir şekilde kitap ayracı yapmanız mümkün. Yapacağınız figürü ataşa yapıştıracağınız için çok büyük olmamasına dikkat etmelisiniz. Çocuğunuza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak isterseniz onun için eva ile sevimli bir ayraç yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane ataş
  • İstediğiniz renkte düz ya da simli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Silikon yapıştırıcı

Bunların dışında yapacağınız tasarıma göre küçük oynar gözler, düğme, boncuk ya da pul gibi aksesuarlar da kullanabilirsiniz.

Ataş ve Eva ile Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise ataş ve eva ile kitap ayracı yapımına başlayabilirsiniz. Biz kitap ayracını kalp ve gülen yüz figürleri ile yaptık. Siz isterseniz çiçek, yıldız, balık ya da başka figürler kullanabilirsiniz.

  • İlk olarak evanın üzerine kalem ile istediğiniz bir figürü çizin ve bunu makas ile keserek çıkarın.
  • Süsleme yapacaksanız bu aşamada evanın üzerine yapıştırın.
  • Son olarak eva ile yaptığınız figürü ataşın üst tarafına silikon yapıştırıcı ile tutturarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

İsterseniz bu uygulamanın yapımında eva yerine keçe, fon kartonu ya da renkli A4 kağıt gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, ataşla kitap ayracı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Aynı yöntemi uygulayarak keçe kitap ayracı tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız, keçe ve ataşla kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Ataş ve Eva ile Kitap Ayracı
Ataş ve Eva ile Kitap Ayracı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial