Ataçtan Takı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay takı yapabileceğiniz örnek çalışmalar paylaşmak istiyoruz. Evde takı yapmak istiyor fakat bu konudaki el becerinize güvenmiyorsanız işe ilk olarak kolay takı tasarım çalışmaları ile başlayabilirsiniz. Gerekli el alışkanlığını kazanmak için ataç ile yapılan takı modellerini deneyebilirsiniz. Atacı el ile bükmek ve makas ile kesmek kolay olduğundan evde takı yapımı için ideal bir malzemedir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, ataçtan takı yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ataçtan Takı Yapımı

Evde takı yapımı için metal ya da renkli ataçları tercih edebilirsiniz. Bu ataçları sizlere anlatacağımız şekilde bükerek şekil verip kolye, bileklik ve yüzük gibi takılar yapabilirsiniz. Tasarımı size ait olan takıları kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için evde ataç ile yapabileceğiniz kolay çalışmalardan örnekler paylaşıyoruz. Atacı basit bir yöntem ile bükerek kalp yaparak bununla aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi güzel bir kolye yapabilirsiniz. Kolyenin daha şık görünmesini isterseniz kalp ile yaptığınız atacı simli ya da metalik boya ile boyayabilirsiniz. Uygulamanın detaylarını öğrenmek isterseniz, ataçtan çocuk kolyesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Ataçtan Çocuk Kolyesi
Ataçtan Çocuk Kolyesi

Ataçtan Bileklik Yapımı

Evde havalı bir bileklik yapmak isterseniz; ataç, mumlu ip ve boncuk kullanarak resimde gördüğünüz gibi şık bir takı yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak atacı kalp şekline getirin. Sonrasında ipin bir ucunu kalbe düğümleyip aralara boncukları geçirin. İpin boşta kalan ucunu da kalbin diğer köşesine düğümleyerek bilekliği tamamlayabilirsiniz. Sade ve şık tasarımlardan hoşlanıyorsanız aynı yöntemi aralara boncuk geçirmeden de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Uygulamanın yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, ataçtan bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Ataçtan Bileklik
Ataçtan Bileklik

Ataçtan Yüzük Yapımı

Takı tasarımı yapmaya yeni başladıysanız ataçtan yüzük yapımı deneyebilirsiniz. Bunun için bir ataç ve iki tane inci boncuk yeterli olacaktır. Atacı uç kısımlarından çekerek düz bir tel haline getirdikten sonra tahta kalemi ya da buna benzer kalın bir kalem yardımı ile bükerek halka şekli verin. Yaptığınız bu halkanın iki ucuna inci boncuk geçirerek harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Ataç ile yüzük yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, ataçtan yüzük modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Ataçtan Boncuklu Yüzük Yapımı
Ataçtan Boncuklu Yüzük Yapımı

Bu yazımızda sizlerle ataçtan kolye, yüzük ve bileklik yapımı konusunda ilham alabileceğiniz kolay yöntemler paylaştık. Bu yöntemleri uygulayarak evde kendiniz ve sevdikleriniz için şık takılar yapabilirsiniz. Uygulamaların yapımında düz metal ataç kullanacaksanız bunu oje ile boyayarak renklendirerek şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial